آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 4314
تاریخ انتشار : 5 دی 1390 9:6
تعداد بازدید : 485

پاناسونیک، سامسونگ، سونی و X6D Limited ارایه کردند

برنامه ابتکاری دریافت گواهینامه عینک های سه بعدی اکتیو

شرکت های پاناسونیک، سامسونگ، سونی و X6D Limited در بیانیه ای مشترک آغاز پروسه دریافت گواهینامه برای پروژه تدوین استاندارد عینک های اکتیو سه بعدی Full HD را اعلام کردند.

فناوران - در همکاری مشترک این چهار نام تجاری بزرگ، استاندارد تازه‌ای برای ساخت عینک‌های سه‌بعدی اکتیو ارایه شده که کاربران را در مسیر انتخاب‌های بهتر در این زمینه یاری می‌کند.
 در گواهینامه ارایه شده برای این فناوری جدید از هر دو روش برقراری ارتباط بلوتوث و مادون قرمز مابین عینک‌های سه‌بعدی و نمایشگرها پشتیبانی می‌شود. سابقه همکاری این چهار شرکت در تدوین این استاندارد جدید به ماه اوت سال جاری میلادی و زمانی باز می‌گردد که هر چهار برند تجاری پاناسونیک، سامسونگ، سونی و X6D Limited از قصد خود برای تدوین استاندارد جدید در زمینه فرستنده‌های RF و IR حاضر در عینک‌های سه‌بعدی اکتیو کاربران و نمایشگرهای سه‌بعدی دارای این فناوری همچون تلویزیون‌های سه‌بعدی، مانیتور کامپیوتر‌های شخصی، ویدیو پروژکتورها و سینماهای خانگی سه‌بعدی پرده برداشتند.
 در این مدت زمان نسبتا کوتاه 12 شرکت تجاری دیگر حمایت و پشتیبانی خود را از این طرح ابراز کردند. از جمله نام‌های بزرگ در این زمینه می‌توان به Hitachi، Philips، Mitsubishi، Sharp و Viewsonic اشاره کرد. با راه‌اندازی موفقیت‌آمیز این سرویس در آینده نزدیک، مرکز آزمونی برای تولیدات این رده تا پایان ماه جاری میلادی برای معرفی محصولات دارای گواهینامه فناوری فوق آغاز به کار خواهد کرد.
برنامه ابتکاری عینک‌های سه‌بعدی Full HD که در سال 2011 توسط شرکت‌های پاناسونیک، سامسونگ، سونی و X6D Limited پایه‌گذاری شد استانداردی جدید برای فناوری سه‌بعدی Active Shutter است که راحتی در استفاده و بهبود تجربه کاربران مهم‌ترین اهداف آن را تشکیل می‌دهند.
 با گسترش و کسب مجوزهای لازم برای استاندارد کردن فناوری عینک‌های سه‌بعدیActive Shutter زمینه مناسبی برای هماهنگی و سازگاری تمامی تولیدات سه‌بعدی حاضر در این کلاس فراهم آمده و لوگوی اختصاصی این برنامه ابتکاری نیز تضمینی در این رابطه به شمار می‌رود. برای اطلاعات بیشتر از آدرس
 http://www.fullhd3dglasses.com دیدن کنید.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :