آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 43191
تاریخ انتشار : 5 بهمن 1392 11:29
تعداد بازدید : 755

پاپ فرانسیس، رهبر کاتولیک‌های جهان:

اینترنت هدیه خداوند است

پاپ فرانسیس، رهبر کاتولیک های جهان که حضور پررنگی هم در دنیای مجازی دارد، اینترنت را هدیه ای از سوی خدا برای رفع اختلاف و نزدیک شدن انسان های جهان دانست.

فناوران- رهبر جدید مسیحیان جهان در مقایسه با رهبران پیشین کلیسا در بسیاری زمینه‌ها دیدگاه‌های منحصر‌ به‌فردی دارد که از زمان روی کار آمدنش دنیا را شگفت‌زده کرده تا جایی که برخی او را “باحال‌‌ترین رهبر مذهبی جهان"  
خوانده‌اند.
بنا به گزارش BBC پاپ فرانسیس در بیانیه‌ای که در ستایش ارتباطات دیجیتال منتشر کرده، اینترنت را هدیه خداوند برای ارتباط و گفت‌وگو میان انسان‌ها خوانده و گفته است که این پلات‌فورم با فراهم کردن امکان مباحثه و گفت‌وگو، زمینه رفع اختلافات میان گروه‌های مختلف و رشد درک و احترام متقابل را فراهم کرده است.
بیانیه پاپ به مناسبت “روز جهانی ارتباطات” کلیسای کاتولیک منتشر شده است. پاپ فرانسیس در این بیانیه ظهور و گسترش اینترنت را گشایشی بزرگ برای بشری  و نه فقط برای دنیای تکنولوژی اعلام کرد و گفت به اعتقاد او ارتباطات دیجیتال در عصر امروز باید مانند مرهمی‌بر دردهای انسانی باشد یا به قلب انسان آرامش دهد. او همچنین با اشاره به گسترش نفوذ شبکه‌های اجتماعی در جهان گفت: قدرت این پلات‌فورم‌های آنلاین در فراهم کردن فضای گفت‌وگوهای سیاسی، اقتصادی و مذهبی میان گروه‌های متنوعی از انسان‌ها است. این گفت‌وگوها می‌تواند به اتحاد بیشتر در خانواده انسانی بینجامد.
رهبر کلیسای کاتولیک در بیانیه خود همچنین گفت که انسان‌ها می‌توانند از دنیای وب برای یافتن افراد همفکر خود استفاده کنند تا باورهای‌شان استوارتر شود، اما با این حال از کاتولیک‌های جهان خواست که کاری برعکس این را انجام دهند و با مخالفان خود ارتباط برقرار کنند. پاپ معتقد است استفاده کردن از ظرفیت‌های آنلاین برای برقراری ارتباط میان دین‌باوران به این معنی است که تایید کنیم دیگران هم چیزهای ارزشمندی برای گفتن دارند؛ نه به این معنی که عقاید خود را سرزنش کنیم، بلکه تصدیق کنیم که عقاید ما تنها دیدگاه‌های معتبر موجود در جهان نیستند. سخنانی که احتمالا اعتراض کاتولیک‌های محافظه‌کار را
برخواهد انگیخت.
پاپ فرانسیس در بیانیه‌اش افزود: بهره‌گیری از اینترنت برای آشنایی با دیدگاه‌های دیگر و مواجهه و گفت‌وگو با آنها از دگماتیسم و قطعیت‌گرایی مذهبی خواهد کاس  و کاتولیک‌ها از این طریق می‌توانند به ساختن "جهانی به‌هم‌پیوسته‌تر و نزدیک‌تر" کمک کنند. البته پاپ به سویه‌های تاریک اینترنت هم اشاره کرد و گفت: اینترنت می‌تواند منجر به انزوای انسان‌ها از نزدیکان و همسایگان‌شان شود. اما کسانی که به هر دلیلی از شبکه‌های اجتماعی استفاده نمی‌کنند، در معرض خطر عقب ماندن از دیگران قرار دارند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :