آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 43294
تاریخ انتشار : 6 بهمن 1392 10:57
تعداد بازدید : 1026

شبکه مجازی کتاب «تاچارا» آغاز به کار کرد

مراسم معرفی شبکه کتاب مجازی «تاچارا» با حضور خبرنگاران، نویسندگان، شاعران، ناشران، مسوولان مراکز پخش کتاب و علاقه مندان، در کافه کتاب یسنا برگزار شد.

فناوران - در این مراسم هدف از برپایی شبکه تاچارا، پوشش تمام ابعاد حوزه کتاب و نشر در ایران و جهان در کنار فروشگاهی آنلاین از کتاب‌های موجود در بازار نشر ایران عنوان شد.
نام تاچارا با توجه به کاخ تاچارای تخت جمشید انتخاب شده است. این کاخ محل گردهم‌آیی اهل فرهنگ و هنر در زمان حکمرانی داریوش هخامنشی بوده‌ است.
این شبکه‌ مجازی با بخش‌های مختلف اخبار کتاب، کافه کتاب، وبلاگ و پیشنهاد کتاب از اهالی فرهنگ و گاه ستاره‌های حوزه‌های مختلف در کنار فروشگاه آنلاین، فعالیت خود را آغاز کرده است.
ایجاد فضا برای فروش کتاب‌های دست دوم کاربران یکی از امکانات این شبکه مجازی است. بر اساس اعلام گردانندگان آن، هر کاربر می‌تواند با استفاده از آن، قفسه‌ای مجازی را در اختیار گرفته تا کتاب‌های دست دوم خود را در آن به معرض فروش بگذارد و هر کاربر می‌تواند به طور مستقیم درباره فروش کتاب‌، با کاربران دیگر مذاکره داشته باشد.
شبکه‌کتاب تاچارا توسط تعدادی از روزنامه‌نگاران حوزه کتاب و به صورت خصوصی راه‌اندازی شده است و هدف از راه‌اندازی آن هم توسعه‌ فرهنگ کتابخوانی و معرفی کتاب‌های جدید در جامعه‌ مجازی عنوان شده است.
این شبکه با آدرس tachara.ir در فضای مجازی مشغول فعالیت است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :