آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 4335
تاریخ انتشار : 5 دی 1390 9:57
تعداد بازدید : 459

آخرین اقدامات بانک توسعه صادرات برای مبارزه با پولشویی

مدیرعامل بانک توسعه صادرات طی نامه ای به اداره مبارزه با پولشویی بانک مرکزی آخرین اقدامات بانک توسعه صادرات برای مبارزه با پولشویی را در 12 بند اعلام کرد.

روابط عمومی بانک توسعه صادرات- در این نامه به اجرایی شدن دستورالعمل مربوطه با هدف اجرای طرح طبقه‌بندی مشتریان بر اساس ریسک احتمالی ناشی از آنها اشاره شده است.
بنابراین گزارش، برای اجرای قانون پولشویی، امکان درج شماره ملی، شناسه ملی و کد پستی در تمام فرم‌های مربوط به ارایه خدمات مشتریان و همچنین قراردادهای بانکی فراهم شده و تغییرات لازم در نرم‌افزارها و بانک‌های اطلاعاتی مشتریان هم انجام شده است.
در ادامه این گزارش به آغاز به روز رسانی دستورالعمل‌های افتتاح انواع حساب‌های قرض‌الحسنه جاری و پس انداز ریالی و ارزی مطابق با دستورالعمل چگونگی شناسایی مشتریان ایرانی موسسات اعتباری  و به  روز رسانی دستورالعمل نحوه تعیین سطح فعالیت مورد انتظار مشتری در موسسات اعتباری و همچنین بررسی دستورالعمل نحوه ارسال اسناد مدارک مشتریان اعتباری به آدرس پستی آنها در مدیریت امور برنامه‌ریزی و بهبود روش‌های بانک توسعه صادرات اشاره شده است.
آموزش کارکنان برای مبارزه با پولشویی و اجرای سریع‌تر و موثرتر دستورالعمل‌های مربوطه از دیگر اقدامات ذکر شده بانک توسعه صادرات برای مبارزه با پولشویی است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :