آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 4337
تاریخ انتشار : 5 دی 1390 9:59
تعداد بازدید : 379

اولتیماتوم مجلس به دولت

دولت یارانه تولید را ندهد، پرونده اش را به قوه قضاییه می فرستیم

رییس کمیسیون ویژه طرح تحول اقتصادی مجلس با بیان اینکه اگر دولت در اجرای فاز جدید قانون هدفمندی یارانه ها، سهم تولید را نپردازد، پرونده اش را به قوه قضاییه ارجاع خواهیم داد، گفت: تاکنون به دلیل برخی ملاحظات، پرونده تخلفات را به قوه قضاییه ارجاع نداده ایم.

مهر- غلامرضا مصباحی‌مقدم در مورد اجرای قانون هدفمندی یارانه‌ها افزود: آنچه که مجلس در خود قانون تصویب کرده بود، اختصاص 30 درصد از منابع حاصل از اجرای قانون هدفمندی یارانه‌ها به بخش تولید بود که البته این رقم برای سال جاری به 20 درصد کاهش یافته است.
رییس کمیسیون طرح تحول اقتصادی مجلس گفت: با توجه به اینکه دولت هم اکنون اجرای فاز دوم قانون هدفمندی را مدنظر قرار داده، باید سهم 30 درصدی که در قانون در نظر گرفته شده را بپردازد در حالی که هم اکنون مشکل اینجاست که دولت نه 30 درصد؛ بلکه حتی 20 درصد منابع حاصل از هدفمندی حتی به صورت تسهیلات را نیز به تولید ارجاع نداده است.
وی تصریح کرد: اگر این منابع در اختیار تولیدکنندگان قرار گیرد، بسیاری از مشکلات آنها حل می‌شود و آنها می‌توانند ساختارهای تولیدی خود را تغییر داده و اصلاح کنند، به طوری که اتکا به انرژی از سوی صنایع کمتر و تولید با صرفه‌تر شود؛ در این صورت،  مصرف انرژی نیز بهتر مدیریت خواهد شد و بهره‌وری
 افزایش می‌یابد.
رییس کمیسیون طرح تحول اقتصادی مجلس اظهار داشت: اگر دولت به تکلیف قانونی خود مبنی بر بازتوزیع درآمد در بخش تولید کشور عمل نکند، مجلس از اهرم‌های قانونی خود استفاده می‌کند و پرونده گزارش مربوط به عملکرد دولت و نواقصی که نسبت به اجرای قانون دارد را به قوه قضاییه ارجاع خواهد داد.
مصباحی مقدم گفت: ملاحظاتی که در مورد دولت وجود داشت، تا کنون مانع از ارجاع این پرونده به قوه قضاییه شده، البته تقاضای همکاران ما در مجلس و نمایندگان این است که ماده 233 آیین‌نامه داخلی مجلس در مورد کیفیت اجرای قانون هدفمندی یارانه‌‎ها مبنا قرار گیرد، یعنی گزارش تخلفات به قوه قضاییه ارجاع داده شود.
مصباحی مقدم در پاسخ به این سوال که این اولتیماتوم تا کی ادامه خواهد یافت، گفت: آثار عمل به این اولتیماتوم در اقدام جدید مجلس نمود پیدا خواهد کرد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :