آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 4338
تاریخ انتشار : 5 دی 1390 10:0
تعداد بازدید : 368

بانک مرکزی در نظرسنجی حذف چهار صفر از پول ملی اعلام کرد

استفاده از ابزار الکترونیکی در صدر نحوه پرداخت

شمار شرکت کنندگان در نظرسنجی حذف چهار صفر از پول ملی و نامگذاری پول جدید از ۴۹هزار نفر گذشت، «پارسی» 4 درصد از «تومان» پیشی گرفت و به ۴۶ درصد رسید همچنین ۶۳ درصد پاسخگویان در استفاده از ابزارهای پرداخت، ابزار الکترونیکی را ترجیح دادند، 9 درصد چک شخصی و ۲۸ درصد اسکناس و مسکوک را برگزیده اند.

روابط عمومی بانک مرکزی- نتایج این نظر سنجی در مورد نامگذاری پول فرعی جدید (سکه) هم نشان می‌دهد 21درصد گزینه ریال و 40 درصد «دریک» را انتخاب کرده‌اند.
همچنین 32 درصد با افزایش سهم سکه در مبادلات مالی جامعه به جای اسکناس موافق و67 درصد مخالف هستند.
بر اساس نتایج این نظر سنجی، نخستین اولویت 63 درصد پاسخگویان در استفاده از ابزارهای پرداخت، ابزار الکترونیکی، 7 درصد چک شخصی و 28 درصد اسکناس و مسکوک است.
همچنین 53 درصد شرکت‌کنندگان در نظرسنجی طی یک سال گذشته در بیش از 30 درصد مبادلات پولی خود نظیر پرداخت قبوض، خرید کالا و خدمات، حواله وجوه و برخی موارد دیگر از ابزارهای الکترونیکی استفاده کرده‌اند.
این گزارش حاکی است تاکنون 49 هزار و 50 نفر در نظر سنجی بانک مرکزی در خصوص حذف چهار صفر و تغییر نام پول ملی، شرکت کرده‌اند. 79درصد شرکت کنندگان مرد و 20 درصد
 هم زن بوده‌اند.
همچنین تاکنون بیشترین پاسخگویان (62درصد) در این نظرسنجی در گروه سنی 25تا 40 سال قرار دارند و 58 درصد پاسخگویان دارای مدرک فوق دیپلم، لیسانس و یا دانشجو هستند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :