آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 43690
تاریخ انتشار : 9 بهمن 1392 11:3
تعداد بازدید : 1166

دستگیری کلاهبرداران کارتخوان های اصفهان

رییس پلیس آگاهی استان اصفهان از دستگیری اعضای دو گروه کلاهبردار حرفه ای که ازطریق کارت خوان فروشگاهی در اصفهان و برخی استان های کشور مبلغ شش میلیارد و 500 میلیون ریال کلاهبرداری کرده اند، خبر داد.

سرهنگ  ستار خسروی  افزود: ‌این دو گروه حرفه‌ای جداگانه در اصفهان و استان‌های تهران، یزد، گیلان، بوشهر، خوزستان و هرمزگان اقدام به کلاهبرداری می‌کردند.
وی درباره شیوه کلاهبرداری‌این افراد گفت: آنها پس از خرید کالا از مغازه‌ها با کارت عابر بانک فاقد موجودی اقدام به کشیدن کارت می‌کردند و رسید عدم موجودی کارت خوان مغازه را با خود می‌بردند و پس از جعل مبلغ روی آن دوباره به همان مغازه رفته و کارت می‌کشیدند و رسید جعلی را به صاحب مغازه می‌دادند.
وی در باره نحوه شناسایی ‌این مجرمان افزود: از ابتدای امسال اعضای یک گروه کلاهبردار شامل یک زن و دو مرد با مراجعه به طلا فروشی‌ها، فرش فروشی‌ها و صرافی‌ها در سراسر کشور از طریق دستگاه کارت خوان مغازه‌ها اقدام به کلاهبرداری می‌کردند.
وی درباره اینکه دستگیری کلاهبرداران به دلیل تغییر مکان آنها و شگرد پنهانکاری، به آسانی ممکن نبود، افزود: ‌این افراد در استان اصفهان نیز از پنج طلا فروشی در شهر اصفهان و پنج طلا فروشی در خمینی شهر، گلپایگان، لنجان، نائین و کاشان کلاهبرداری کردند.
رییس پلیس آگاهی اصفهان با بیان ‌اینکه بررسی ‌این موضوع به صورت ویژه در دستور فعالیت کارآگاهان پلیس استان قرار گرفت، اظهار کرد: سرانجام مخفیگاه اعضای ‌این گروه کلاهبردار حرفه‌ای در شهر اصفهان شناسایی و اعضای آن دستگیر شدند.
سرهنگ خسروی گفت: در تحقیقات صورت گرفته، متهمان به 35 فقره کلاهبرداری به ارزش سه میلیارد ریال اعتراف کردند.
وی گفت: همچنین دو کلاهبردار دیگر که در سایر استان‌ها به روشی مشابه به‌این اعمال مجرمانه می‌پرداختند پس از دستگیری در اعترافات خود به چندین فقره کلاهبرداری به ارزش سه میلیارد و 500 میلیون ریال اعتراف کردند.
سرهنگ خسروی تاکید کرد: کشیدن کارت در دستگاه کارت خوان مغازه‌ها حق خریدار است اما صاحب مغازه نیز باید مراقب باشد و تمام مراحل در حضور او انجام شود و سیستم پیامک حساب بانکی خود را فعال کند تا تراکنش‌ها سریع اعلام شود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :