آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 43706
تاریخ انتشار : 9 بهمن 1392 11:31
تعداد بازدید : 1128

گردهمایی هزار فعال صنف I T در برج میلاد

هزار نفر از اهالی صنف فناوری اطلاعات و اعضای سازمان نظان صنفی رایانه ای استان تهران دوشنبه شب در سالن همایش های برج میلاد گرد هم آمده و به بحث و تبادل نظر با یکدیگر پرداختند. در میان حضور فعالان صنف، چهره های دولتی حوزه ICT نیز بسیار زیاد بود و این امر فرصتی مغتنم برای شنیدن حرف های بخش خصوصی ایجاد کرده بود.

اما در این گردهمایی که به دعوت سازمان نظام صنفی رایانه‌ای تهران و حمایت رایتل برگزار شده بود باز  هم سایه برخی اختلافات در میان صنف مشهود بود، به‌گونه‌ای که رییس و هیات مدیره اتحادیه صنف فناوران رایانه تهران به خاطر پاره‌ای از مشکلات در این مهمانی حضور نداشتند. در هر صورت رییس سازمان نظام صنفی رایانه‌ای تهران تلاش خود را کرد تا برای دومین بار در روزهای پایانی سال، صنف را دور هم جمع کند و هدف خود را از برپایی این مهمانی، ایجاد صمیمیت بیشتر، نشاط صنفی و انرژی گرفتن اعضای صنف در دیدار با یکدیگر عنوان کرد.

  مطالبه گری سازمان
آزاده داننده در این مراسم همچنین اعلام کرد که سازمان سعی می‌کند در آینده چنین گردهمایی‌ در ابعادی کوچک‌تر به شکل منظم داشته باشد تا فعالان این صنف در تعامل بیشتر با یکدیگر قرار گیرند.
به گفته او سازمان نظام صنفی رایانه‌ای همواره پیگیر مسایل و مشکلات صنفی بوده و امیدواریم با روی کار آمدن دولت یازدهم مشکلات این حوزه و صنف مرتفع شود.
داننده افزود: با توجه به اینکه ما مطالبه‌گر هستیم، اگر در این دولت هم افق صنفی به نتیجه‌ای نرسد مجددا داد و فریاد خواهیم کرد، اما اگر مشکلات مرتفع شود با توجه به توانمندی که در بخش خصوصی وجود دارد، حاضریم کمک کننده دولت در راستای بازسازی این صنعت باشیم
رییس سازمان نظام صنفی رایانه‌ای تهران گفت: برای اولین بار، نشریه سازمان نظام صنفی رایانه‌ای استان تهران منتشر شد هر چند که در گذشته به دلیل تامین منابع مالی و محتوا دچار مشکلاتی بود.
داننده در مورد منشور صیانت نیروی انسانی گفت: در این سازمان پس از یک سال مطالعه، منشوری برای صیانت از نیروی انسانی تدوین کردیم که این طرح همچنان ادامه دارد زیرا سامان‌دهی چنین موضوعاتی را وظیفه خود می‌دانیم نه دولت.

  سخنرانی امیدوارکننده جهانگرد
دومین گردهمایی سالانه صنف رایانه، میهمانی دولتی نیز داشت که در سخنرانی خود حرف‌های بسیار امیدوارکننده‌ای به بخش خصوصی زد.
نصرالله جهانگرد رییس سازمان فناوری اطلاعات در این مراسم به فعالان بخش خصوصی صنف رایانه قول داد تا چند سال آینده بخش عقب مانده برنامه پنجم توسعه را ترمیم کرده و فناوری اطلاعات سهم بزرگی در GDP برعهده بگیرد.
وی تاکید کرد: رسیدن به این امرقطعا  با تسهیل راه توسط دولت و همراهی بخش خصوصی امکان پذیر است.
جهانگرد افزود: با اصلاح سیاست‌ها  قطعا تا 3 سال آینده به حدود 10 درصد از GDP کشور دست خواهیم یافت.
وی همچنین با بیان اینکه کمیته فاوای دولت منحل شد، گفت: در این راستا شورایعالی فناوری اطلاعات فعال و کمیته فاوا منحل شد و هم اکنون شورایعالی فناوری اطلاعات با مجموعه شورایعالی فضای مجازی کشور که وظیفه سیاستگذاری این بخش را به عهده دارد برنامه‌های اجرایی را تدوین کرده و به تصویب دولت
می‌رسانند.
جهانگرد اظهار امیدواری کرد که تا پایان سال تمامی‌برنامه‌های دستگاه‌های اجرایی به تصویب شورایعالی فناوری اطلاعات برسد و در بودجه سال آینده برنامه این بخش دستگاه‌ها دیده شود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :