آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 43714
تاریخ انتشار : 9 بهمن 1392 11:44
تعداد بازدید : 1139

آخرین وضعیت فروش جهانی موبایل تشریح شد

غول های نوظهور چینی چسبیده به سامسونگ و اپل

برای نخستین بار یک میلیارد و 700 میلیون دستگاه گوشی در یک سال به بازار عرضه شد که این رقم با افزایش پنج درصدی نسبت به سال 2012 برآورد شد.

بر اساس گزارش شرکت تحقیقاتی IDC، از کل 1/7 میلیارد دستگاه گوشی فروخته شده در بازار، یک میلیارد و چهار میلیون دستگاه گوشی هوشمند بوده که نسبت به سال گذشته با رشد 38/4درصد همراه بوده است.

  جایگاه برندهای بزرگ دنیا
سامسونگ در طول سه ماهه چهارم سال 2013 مثل چند فصل گذشته جایگاه نخست تولیدکنندگان گوشی را به خود اختصاص داد و اپل توانست با یک گوشی در رده دوم جدول قرار گرفت.
در این میان شرکت‌های چینی هوواوی و لنوو به ترتیب جایگاه سوم و چهارم سازندگان برتر گوشی را به خود اختصاص دادند.
در حالی این شرکت‌ها به جایگاه خوبی در بازار موبایل قرار گرفته‌اند که زمان زیادی از ورودشان به بازار تلفن همراه دنیا نمی‌گذرد. به این ترتیب می‌توان پیش بینی کرد که تا چند سال آینده دو جایگاه اول جدول نیز در اختیار چینی‌ها قرار گیرد.

  میزان فروش و سهم تولیدکنندگان موبایل در دنیا
سامسونگ 29/6درصد سهم بازار جهانی گوشی‌های هوشمند را دارد در حالی که اپل 17/6درصد این سهم را از آن خود کرده است. با وجود فروش خوب آیفون، سهم اپل سال گذشته با کاهش همراه شد و این موضوع در نتیجه عرضه گوشی‌های هوشمند ارزان قیمت چینی به بازار بود.هوواوی 16/6میلیون دستگاه گوشی هوشمند در طول سه ماهه چهارم سال 2013 فروخت و سهم بازارش را به 5/7 درصد رساند.
در این میان شرکت لنوو هم با فروش 13/6میلیون دستگاه گوشی، 4/7 درصد سهم بازار را به خود اختصاص داد.
  بازارهای مختلف دنیا
مثل همیشه بیشترین میزان فروش گوشی مربوط به چین با بیش از یک میلیارد کاربر موبایل و هند به عنوان دومین کشور پرجمعیت دنیاست. در بازار این دو کشور پرجمعیت گوشی‌هایی با قیمت کمتر از ۱۵۰ دلار، متقاضی بیشتری دارد. در این کشورها شرکت سامسونگ 42/9درصد از میزان فروش گوشی را به خود اختصاص داده و در مقابل شرکت اپل 12/9درصد سهم دارد.در بازار آمریکا سهم اپل از سامسونگ بیشتر است، اما رقم دقیقی اعلام نشده است. در بازارهای اروپایی نیز سامسونگ سهم بیشتری در بازار موبایل دارد.

  سهم شرکت‌ها از بازار موبایل
سال گذشته شرکت سامسونگ با 31/3درصد رتبه نخست را در بازار گوشی‌های هوشمند داشت. پس از آن نیز شرکت اپل با 15/3درصد در جایگاه دوم تولیدکنندگان قرار گرفت و به ترتیب هوواوی با 4/9 درصد، ال‌جی با 4/8 درصد و لنوو با 4/5درصد رتبه‌های دوم تا پنجم را در بازار گوشی‌های هوشمند داشتند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :