آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 43720
تاریخ انتشار : 9 بهمن 1392 11:50
تعداد بازدید : 870

رییس کل بیمه مرکزی:

سامانه های بیمه مرکزی آماده نظارت بر این صنعت هستند

رییس کل بیمه مرکزی با بیان آن که غیر از نظارت دقیق و عمیق، اولویت دیگری در صنعت بیمه نداریم، گفت: نگاه انتزاعی به صنعت بیمه، نگاهی ناقص و ناکارآمد است که تنها به کلی گویی منتهی می شود و به همین خاطر باید تلاش کنیم واقعیت های صنعت بیمه را مورد مطالعه قرار دهیم.

ایرنا - محمد ابراهیم امین افزود: تمامی امکانات سخت افزاری و نرم افزاری بیمه مرکزی نظیر سامانه سنهاب و اختیاراتی همچون تایید صلاحیت مدیران عامل و مدیران فنی شرکت‌ها در خدمت نظارت همه جانبه است و ما اولویت دیگری نداریم.
وی افزود: امروز وظیفه اصلی و ماموریت اساسی بیمه مرکزی تمرکز بر موضوع نظارت است، چرا که در فقدان یک نظارت منسجم و همه جانبه پیشرفت و تحولی در این صنعت حاصل نخواهد شد.
وی با برشمردن اهداف نظارتی بیمه مرکزی ایران به دو اصل قانون تاسیس و مصوبات شورای عالی بیمه اشاره کرد و گفت: ما به نمایندگی از دولت وظیفه استیفای حقوق بیمه‌گذاران را بر عهده داریم و معتقدیم بیمه گرانی می‌توانند حقوق بیمه گذاران را تامین کنند که از تمکن و توانگری کافی برخوردار باشند.
وی بر لزوم مدیریت ذخایر بیمه‌ای به سوی دارایی‌های نقد شونده تاکید کرد و گفت: بیمه مرکزی مطابق قانون و شرح مشخص ماموریت خود بر سرمایه‌گذاری شرکت‌های بیمه نظارت کامل دارد و در باب احقاق حقوق بیمه گذاران کوتاه نمی‌آید.
وی ابراز امیدواری کرد که با تکمیل چرخه نظارتی، موضوع بازارسازی استاندارد با جدیت بیشتری دنبال شود و شرکت‌های بیمه به الگوی بنگاه‌های اقتصادی مبدل شوند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :