آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 4373
تاریخ انتشار : 6 دی 1390 9:50
تعداد بازدید : 1204

مدیر بخش فرانسه گوشی‌ساز شرکت فنلاندی

نخستین تبلت نوکیا با ویندوز 8 می آید

به گفته مدیر بخش فرانسه نوکیا این شرکت قصد دارد نخستین تبلت خود را تحت سیستم عامل ویندوز ۸ در ماه ژوئن سال ۲۰۱۲ وارد بازار کند.

همکاران سیستم- این در حالی است که استفان الوپ، مدیر این شرکت فنلاندی معتقد است که خیلی زود است نوکیا وارد صحبت در مورد این موضوعات شود.
استفان الوپ در مصاحبه‌ای با یک شبکه فنلاندی درباره ورود نوکیا به بازار رایانه‌های لوحی گفت: در حال حاضر نوکیا برنامه مشخصی برای ورود به این بخش ندارد و ما کماکان مشغول مطالعه این بازار هستیم. شاید روزی به فکر تولید این محصول هم افتادیم.
البته شاید این برای نوکیا چندان امتیاز مثبتی به شمار نرود که با وجود همکاری با مایکروسافت به جای تلاش برای تولید رایانه لوحی تحت ویندوز ۸، اولویت کاری‌اش را مطالعه بازار قرار داده باشد. شركت‌های‌ دل، اچ‌پی و سامسونگ از مدت‌ها قبل خبر تولید تبلت‌های تحت ویندوز ۸ را اعلام کرده و حتی زمان دقیق عرضه آنها را نیز تعیین کرده‌اند.
قطعا مایکروسافت برای تثبیت جایگاهش در کنار سیستم عامل اپل و آندرویید گوگل در بازار رایانه‌های لوحی به چنین همکارهای تجاری نیاز دارد.
مایکروسافت می‌تواند از همکاری‌اش با نوکیا برای تولید رایانه‌های لوحی تحت ویندوز ۸ در سال ۲۰۱۲ بهره‌مند شود.
اما نوکیا همچنان در حال تغییر ساختار است، موفقیت گوشی‌های هوشمند تحت ویندوز فون این شرکت نیز چندان ملموس نیست و این شرکت هنوز تردیدهایی برای ورود به بخش رایانه‌های لوحی دارد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :