آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 4377
تاریخ انتشار : 6 دی 1390 9:55
تعداد بازدید : 430

رييس كميسيون اصل 44 اعلام کرد:

افزايش سهم تشكل هاي بخش خصوصي در مراكز تصميم گيري

رييس كميسيون ويژه اصل 44 قانون اساسي عزم مجلس و كميسيون هاي تخصصي را افزايش سهم تشكل هاي بخش خصوصي در مراكز تصميم گيري اقتصادي دانست و گفت: شوراي اصناف كشور بايد به عضويت اتاق بازرگاني درآيد.

ایسنا- حميدرضا فولادگر افزود: طرح بهبود مستمر فضاي كسب و كار پس از تصويب كليات در سايت اينترنتي مجلس قرار گرفت و همه عوامل اقتصادي مي‌توانستند نظرات‌شان را ارایه دهند، پس اظهارات رييس شوراي اصناف مبني بر بي‌اطلاعي از اين طرح جاي سوال دارد. علاوه بر آن، اين طرح درصدد پرداختن به مسایل اصناف نبود.
نماينده مردم اصفهان با رد برطرف شدن همه موانع پيش روي كسب و كار از طريق طرح بهبود مستمر فضاي كسب و كار گفت: طرح مذكور همه مسایل مربوط به كسب و كار را در خود ندارد و قطعا بايد در قالب لايحه يا طرحي ديگر مسایل مربوط به اصناف و بازاريان بررسي شود.
رييس كميسيون ويژه پيگيري و نظارت بر اصل 44 قانون اساسي، اصلاح قانون اتاق بازرگاني و صنايع و معادن و افزودن اصناف به تركيب اتاق را از ديگر سازوكارهاي افزايش سهم شوراي اصناف در مراكز تصميم‌گيري كشور عنوان كرد و افزود: كميسيون ويژه اصل 44 قانون اساسي هرگز در پي جايگزين كردن اتاق‌هاي بازرگاني و تعاون، شوراي اصناف و شوراي گفت‌وگو به جاي دولت و مجلس نيست. كميسيون اصل 44 درصدد ارتقاي سطح مشورتي تشكل‌هاي بخش خصوصي است. وي جوسازان عليه اتاق بازرگاني و صنايع و معادن را افراد فرصت‌طلبي دانست كه در پي اشغال تشكل‌هاي اقتصادي بخش خصوصي هستند، سپس يادآور شد: اطلاق “حزب اغنياء يا ثروتمندان” به اتاق بازرگاني صنايع و معادن كاملا سياسي است و قطعا اين افراد راه به جايي نخواهند برد. تضعيف تشكل‌هاي رسمي و شناسنامه‌دار اقتصادي قطعا راه را براي نفوذ افراد و تشكل‌هاي زيرزميني و رانت‌خوار وابسته به شخصيت‌هاي سياسي هموار خواهد كرد كه قطعا به ضرر كشور تمام مي‌شود.
فولادگر تاكيد كرد: افرادي كه در پي گل‌آلود كردن فضاي كارشناسي و تخصصي اقتصاد هستند قطعا نمي‌توانند به واسطه فضاسازي‌هاي رسانه‌اي مجلس را در بررسي طرح‌هاي اقتصادي تحت‌الشعاع قرار دهند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :