آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 4378
تاریخ انتشار : 6 دی 1390 9:56
تعداد بازدید : 444

طرحSLA مورد استقبال قرار نگرفت

مدیرعامل گیلاس کامپیوتر با بیان اینکه طرح SLA زیر ساخت مورد استقبال بخش خصوصی قرار نگرفته است، اعلام کرد: به دلیل اینکه مسوولیت در حوزه اینترنت کشور به صورت غیر مستقیم و بخش بخش توزیع می شود.

موبنا- حمید بابادی نیا در پاسخ به این پرسش که بخش خصوصی از شرکت ارتباطات زیرساخت برای دریافت پهنای باند تقاضای هیچ گونه SLA نمی‌کند، اظهار داشت: به دلیل اینکه مسوولیت در این حوزه به صورت غیر مستقیم و بخش بخش توزیع می‌شود و این طرح آنچنان که باید نتوانسته پاسخگوی نیازهای این حوزه باشد.
وی با بیان اینکه هر بخشی می‌تواند مدعی شود  که اختلالات در شبکه اینترنت ارتباطی به او ندارد و مربوط به جای دیگری است، به همین علت اقبالی از این طرح نشده است.
وی با تاکید بر اینکه انجام چنین اقداماتی باید توسط بخش خصوصی انجام شود، اظهار داشت: این تجربه‌ای است که توسط بسیاری از کشورها انجام شده و ما نیز مجبور به انجام آن خواهیم بود.
وی با بیان اینکه به دلیل مجموعه‌ای از مناسبات مجبور هستیم که زیرساخت‌ها راه‌اندازی و قوانین و مقررات تدوین شود، ادامه داد: ابتدا لازم است که تا حدودی دولت کار را شروع کند و به تدریج به بخش خصوصی انتقال داده شود.
منظور از SLA، توافق‌نامه سطح سرویس یا Service Level Agreement است که قرارداد تضمین و تامین میزانی معین از کیفیت سرویس از سوی شرکت سرویس‌دهنده برای شرکت سرویس گیرنده یا کاربر است.
به بیانی دیگر SLA قراردادی رسمی بین فراهم‌آورنده خدمات (Service Provider) و خدمات گیرنده (Customer) که در برگیرنده مشخصات خدمات، مسوولیت‌ها و اولویت‌های طرف مقابل است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :