آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 43876
تاریخ انتشار : 12 بهمن 1392 10:2
تعداد بازدید : 919

خرم‌آبادی، دبیر کمیته فیلترینگ:

دادن نسبت سلیقه گرایی به کمیته فیلترینگ جرم است!

هفته گذشته محمد حسن انتظاری دبیر شورای عالی فضای مجازی در گفت وگو با روزنامه ایران، روش فیلترینگ در کشور از سوی کمیته تعیین مصادیق محتوای مجرمانه را سلیقه ای دانست. این موضوع بلافاصله واکنش و پیگیری دبیر کمیته فیلترینگ را در پی داشت و وی در گفت وگو با خبرگزاری فارس اظهارات انتظاری را تکذیب کرد.

فناوران– ماجرا از این قرار بود که محمد حسن انتظاری دبیر شورای عالی فضای مجازی به روزنامه دولت گفت: برای خارج شدن فیلترینگ از حالت سلیقه‌ای، در حال تدوین پیش‌نویس نظام جامع پالایش فضای اینترنت هستیم تا در شورای عالی فضای مجازی به تصویب برسد.
وی در پاسخ به این سوال که «با فیلتر شدن سایت‌ آقای مطهری پس از نطق وی در مجلس که یکی از اعضای کمیته فیلترینگ گفته بود این فیلتر شدن توسط کمیته انجام نشده است، آیا روند فیلترینگ در کشور دچار نابسمانی نیست» افزود: در حال تهیه پیش‌نویس نظام جامع پالایش فضای اینترنت هستیم و آن را برای تصویب به شورای عالی فضای مجازی خواهیم برد و به امید خدا به تصویب خواهد رسید.
وی به روزنامه دولت گفته است: سیاست‌گذاری، تصمیم‌گیری و هماهنگی در کل فضای مجازی بر عهده شورای عالی فضای مجازی است.
این موضوع اما از جمله مسایلی نبود که دبیر کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه به راحتی از کنار آن عبور کند.
عبدالصمد خرم‌آبادی، مشاور قضایی دادستان کل کشور در این رابطه گفت: برخی فتنه‌گران و پادوهای فتنه ضربه شدیدی از اقدامات قانونی کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه متحمل شده‌اند، به همین جهت به دنبال ایجاد اختلاف بین مسوولان و نهادها هستند؛ اما به فضل الهی مسوولان با هوشیاری کامل، این توطئه‌ها را خنثی خواهند کرد.
خرم‌آبادی در خصوص بحث «پایان سلیقه گرایی در فیلترینگ» که از سوی یکی از روزنامه‌های صبح کشور منتشر شد، اظهار داشت: من با انتظاری، رییس مرکز ملی فضای مجازی صحبت کردم و او اعلام کرد که هرگز چنین نسبت ناروایی را به کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه نداده‌ است.
وی افزود: او گفت که نسبت ناروای سلیقه‌گرایی به کارگروه تعیین مصادیق نداده‌ است و آنچه برخی نشریات گفته‌اند، کذب است.
دبیر کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه در ادامه تصریح کرد: کسانی که نسبت ناروای سلیقه‌گرایی را به کارگروه تعیین مصادیق می‌دهند، می‌خواهند عقده گشایی کنند و از نظر قضایی این اقدام آنها، نشر اکاذیب به قصد تشویش اذهان عمومی علیه کارگروه و مستوجب تعقیب کیفری است.
خرم آبادی با بیان اینکه شورای‌عالی فضای مجازی که به فرمان مقام معظم رهبری تشکیل شده، در تمامی زمینه‌های مربوط به فضای مجازی حق سیاست‌گذاری دارد و سیاست‌های تعیین شده توسط این شورا برای تمام نهادهای کشور لازم‌الاجراست، گفت: کارگروه تعیین مصادیق مجرمانه نیز با کمال میل از سیاست‌های تعیین شده توسط این شورای عالی استقبال می‌کند و به هیچ وجه تخطی از آنها را جایز نمی‌داند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :