آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 43883
تاریخ انتشار : 12 بهمن 1392 10:8
تعداد بازدید : 809

بیل گیتس از هیات مدیره رفت

ساتیا نادلا جای بالمر نشست

هیات مدیره مایکروسافت بعد از ماه ها جست وجو، در نهایت اعلام کرد که به اجماع کلی برای انتخاب ساتیا نادلا رسیده است. همچنین به نظر می رسد بیل گیتس از سمت ریاست هیات مدیره نیز کنار رفته است.

فناوران- هیات مدیره مایکروسافت در حال تصمیم‌گیری قطعی درباره انتخاب نادلا به عنوان مدیر اجرایی جدید است. نادلا هم اکنون مدیر بخش رایانش ابری مایکروسافت است و اگر از سوی هیات مدیره انتخاب شود، سومین مدیر اجرایی مایکروسافت در تاریخچه 38 ساله فعالیتش در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات خواهد بود.  از نادلا به عنوان یک تکنولوژیست خوش فکر یاد می‌ شود؛ شخصی که از نظر تفکر با استیو بالمر فاصله دارد و به نوعی بیشتر شبیه به گیتس است. نادلا مدیر بخشی است که توسعه سیستم‌عامل ابری مایکروسافت را برعهده دارد که در واقع زیرساخت سرویس‌‌هایی همچون Office 365، موتور جست‌وجوی بینگ، سرویس ذخیره سازی ابری SkyDrive (وان‌داریو)، ایکس باکس لایو، اسکایپ، Dynamics و بسیاری از سرویس‌ های دیگر به شمار می‌ رود. نادلا از سال ۱۹۹۲ با مایکروسافت همراه است و برای سال‌ها مدیریت بخش سرورها و ابزارها را در اختیار داشت. نادلا پیش از پیوستن به مایکروسافت، در شرکت سان میکروسیستمز فعالیت می کرد و زمانی که به غول نرم‌افزاری جهان راه پیدا کرد، نائب رئیس بخش تحقیق و توسعه بخش خدمات آنلاین و بخش کسب وکار مایکروسافت بود. اما بعد از مدتی به سمت مدیریت سرورهای مایکروسافت انتخاب شد و کسب‌وکار ابزارها و سرور  19 میلیارد دلاری مایکروسافت را به عهده گرفت.  بلومبرگ گزارش کرده است که احتمالا جان ‌تامپسون نیز جایگزین بیل گیتس خواهد شد و به عنوان رییس هیات مدیره فعالیت خواهد کرد.  براساس گزارش چند روز پیش CNet، احتمالا مدیرعامل جدید مایکروسافت طی چند هفته‌ آتی رسما معرفی شود.
براساس این گزارش، احتمالا به زودی شاهد جدا شدن دو غول فناور یعنی استیو بالمر و بیل گیتس از شرکت مایکروسافت خواهیم بود تا مدیرعامل جدید بتواند ایده‌ها و استراتژی‌های خود را پیاده سازی کند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :