آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 43889
تاریخ انتشار : 12 بهمن 1392 10:32
تعداد بازدید : 942

ثبت احوال توقف صدور کارت ملی قدیمی را جشن می گیرد

معاون اسناد هویتی سازمان ثبت احوال کشور با بیان اینکه به زودی جشن ممنوعیت صدور کارت ملی قدیمی برگزار می شود، گفت: از 22 بهمن ماه صدور کارت های ملی هوشمند برای جامعه هدف در سراسر کشور آغاز می شود.

ایسنا- محسن کرمی درباره صدور کارت‌های ملی هوشمند، گفت: هدف‌گذاری سازمان بر این است که با کمک مدیران استان‌ها از جمله استانداری‌ها و فرمانداری‌ها تمامی ادارات شهرستان‌های کشور به سخت‌افزارهای مورد نیاز برای صدور ملی هوشمند تجهیز شوند.
وی افزود: تلاش سازمان ثبت‌احوال بر این است که تا 22 بهمن با کمک مسوولان استانی تمامی ادارات تجهیز شده و چنانچه امکانات زیرساخت‌های لازم آماده شود، صدور کارت ملی فعلی متوقف و کارت‌های ملی هوشمند جدید صادر خواهد شد.
به گفته معاون اسناد هویتی سازمان ثبت‌احوال کشور صدور کارت‌های ملی هوشمند در این مرحله برای سه گروه از جامعه هدف در نظر گرفته شده که کارت اولی‌ها یعنی کسانی که 15 سال تمام دارند و باید برای بار اول کارت ملی دریافت کنند در اولویت صدور کارت ملی هوشمند هستند.
وی افزود: همچنین افرادی که کارت ملی آن‌ها مفقود شده و یا کسانی که اصلاح مشخصات سه جلدی و هویتی داشته‌اند نیز ازجمله افرادی هستند که در این مرحله برای آن‌ها کارت ملی هوشمند صادر خواهد شد.
به گفته کرمی، در صورت تامین تجهیزات و آماده شدن زیرساخت‌ها در ادارات کل استان می‌توان گفت 22 بهمن امسال جشن ممنوعیت کارت ملی فعلی را برگزار خواهیم کرد.
وی افزود: با توجه به این که صدور کارت ملی و کارت ملی هوشمند در ستاد انجام می‌شود نیازمند زمان است. بنابراین چنانچه از 22 بهمن صدور کارت ملی هوشمند از حالت پایلوت خارج شده و به صورت سراسری اجرا شود بازه زمانی دو ماهه برای صدور کارت‌های جدید نیاز است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :