آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 43905
تاریخ انتشار : 12 بهمن 1392 11:26
تعداد بازدید : 685

رییس هیات مدیره شرکت داده پردازان:

ایران در سخت افزار پیشرفتی نکرده است

رییس هیات مدیره شرکت داده پردازان ایران گفت: مزیت نسبی ایران در حوزه نرم افزار مثبت است، اما اطلاعات و فناوری روز باید در حوزه سخت افزاری به کار گرفته شود.

ایرنا- محسن شریفی در نخستین همایش ملی فناوری، اطلاعات، محاسبات روندها و سرحدهای جدید در دانشگاه ملایر افزود: شرکت‌های بزرگی باید در ایران وجود داشته باشد که دانش آموختگان فناوری اطلاعات جذب آنها شوند.
وی اظهارکرد: با توجه به اینکه ایران از نظر آکادمی و نیروی انسانی دارای مزیت نسبی است، اما از نظر سخت‌افزاری از کشوری چون کره جنوبی حتی در صنعت خودرو و رایانه عقب تر است.
وی گفت:ایران مقالات علمی بی‌شماری را درجهان منتشر کرده که باید از طریق شرکت‌های بزرگ، این نیروهای متخصص به کار گرفته شده و خروجی آن محصولاتی چون فراری، هیوندای و یا سامسونگ
 باشد.
شریفی افزود: جایی که ما مزیت نسبی نداریم، شروع به صادرات به خارج کشور می‌کنیم، اما زمانی که مزیت نسبی است و تولیدات خوب داریم، باید نهادهایی باشند که این محصولات را خریده و این امر نیازمند صرف هزینه است.
عضو هیات علمی دانشگاه علم و صنعت ایران بیان داشت: جوانانی که امروز وارد حوزه کار می‌شوند، با توجه به بالا بودن تب آی‌تی آنها، اشتغال به کار آنها آگاهانه نیست و این یک معضل است.
شریفی همچنین با بیان اینکه باید با علم روز دنیا پیش رفت، گفت: از ویژگی‌های عصر حاضر، اطلاعات و تبدیل آن به دانش است و چنین ویژگی تاثیر زیادی روی نهادهای اجتماعی و اقتصادی جوامع دارد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :