آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 43908
تاریخ انتشار : 12 بهمن 1392 11:29
تعداد بازدید : 647

سخنگوی کمیسیون اینترنت سازمان نصر تهران:

قیمت اینترنت را پایین نیاورید؛ کیفیت را بالا ببرید

سخنگوی کمیسیون اینترنت سازمان نظام صنفی رایانه ای تهران درباره وضعیت کیفیت اینترنت در کشور گفت: در حال حاضر تناسب زیادی بین قیمت و کیفیت سرویس های اینترنتی وجود ندارد.

ایسنا- علی توسلی افزود: کیفیت اینترنت تنها درصورتی که حجم پهنای‌باند در کشور تا چندین برابر افزایش پیدا کند، بهبود می‌یابد. وی اضافه کرد: باید این موضوع را نیز مدنظر قرار داد که آیا زیرساخت‌های کنونی کشور توانایی تحمل چنین پهنای باندی را دارند یا نه که با شناختی که از وضعیت زیرساخت دارم، قابلیت پیاده‌سازی پهنای باند بیشتر وجود دارد.وی همچنین گفت: باید برای شرکت مخابرات نیز تعریفی در رابطه با نحوه استفاده از امکانات زیرساختی کشور درنظر گرفت تا همه بتوانند به صورت یکسان از امکانات زیرساختی کشور استفاده کنند.این  کارشناس با بیان اینکه می‌توان گفت قانون در این زمینه ضعف دارد و با خصوصی شدن مخابرات رقابتی ناعادلانه درست شده است، گفت: پروانه‌های اپراتورها نباید تکنولوژی محور تعیین شوند چراکه تکنولوژی درحال تغییر است.
او همچنین درباره انحصار واردات پهنای باند گفت: باید شرکت‌های خصوصی بتوانند پهنای باند را به کشور وارد کنند چراکه این موضوع رقابت را با خود به همراه می‌آورد و رقابت نیز باعث کاهش قیمت‌ها خواهد شد.وی توضیح داد: درحقیقت باید شرکت ارتباطات زیر ساخت را به نوعی گمرک تبدیل کرد. این موضوع را مدنظر قرار دهید که گمرک خود کالا را به داخل کشور وارد نمی‌کند بلکه نظارت روی آن داشته و تنها هزینه اندکی را روی کالاها می‌گیرد.سخنگوی کمیسیون اینترنت سازمان نظام صنفی رایانه‌‌ای تهران گفت: متاسفانه هنوز چنین شرایطی حاکم نشده و کیفیت سرویس‌ها چندان مطلوب نیست. درنظر داشته باشید که سیم‌های مسی می‌توانند تا هشت مگابیت بر ثانیه را انتقال دهند.وی افزود: ما نباید به دنبال کاهش قیمت‌ها باشیم بلکه باید با همان قیمت‌های قبلی کیفیت را افزایش دهیم. یعنی مردم بتوانند با همان هزینه قبلی کیفیت بالاتری را تجربه کنند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :