آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 4399
تاریخ انتشار : 6 دی 1390 10:39
تعداد بازدید : 582

ساخت روبات متصل به سیستم رایانش ابری

اژدهای هوشمند به بچه ها زبان می آموزد

محققان دانشگاه MIT به تازگی روباتی را طراحی کرده اند که نه تنها بسیار هوشمند است، بلکه به فناوری های مدرن اطلاعاتی یعنی قابلیت اتصال به رایانش ابری نیز مجهز است.

Gizmodo- این روبات که  جزو روبات‌های اژدها مانند یا DrgonBot به شمار می‌رود، می‌تواند از افراد به عنوان صاحبش چیزهای مختلفی یاد بگیرد. اما مهم‌تر آن است که این عروسک هوشمند به یک سیستم پردازش ابری مرکزی متصل است. به این معنا که هر بار هر کدام از این روبات‌ها چیز جدیدی یاد می‌گیرد، آن را از طریق سیستم رایانش ابری مرکزی برای روبات‌های دیگر نیز به اشتراک می‌گذارند تا بقیه هم این مورد جدید را یاد بگیرند. در واقع، با این کار دوره زمانی یادگیری روبات‌ها بسیار کم شده و خیلی زودتر از آنچه ما فکر می‌کنیم به رفتارها و اخلاقیات‌مان نزدیک‌تر می‌شوند.
این روبات که فعلا اولین روبات سری DragonBot است و کومبوستو (Kombusto) نام دارد، برای کمک به آموزش زبان به بچه‌های پیش دبستانی طراحی شده، اما هنوز راه زیادی تا تدی راکسبین، خرس اسباب‌بازی گویا دارد. به هر حال، محققان دانشگاه‌های MIT، هاروارد و نورث‌ایسترن کومبوستو را طراحی کردند که نه تنها در آموزش زبان خیلی خوب است، بلکه با سیگنال‌های مجازی که جزء مهمی در نحوه تعامل با انسان است، به راحتی کار می‌کند.
این روبات به جای استفاده از چشم‌های تیله‌ای با پلک‌های مصنوعی، از گوشی تلفن همراه مبتنی بر سیستم‌عامل آندرویید به جای چشم‌هایش استفاده می‌کند. در واقع، از این گوشی برای نمایش‌ چشم‌ها بهره می‌گیرد که به همین دلیل، زنده‌تر به نظر رسیده و قابلیت حرف زدن دارد. البته یکپارچه شدن این روبات با گوشی هوشمند فقط به خاطر زیبایی آن نیست. این گوشی مجهز به آندرویید در حقیقت مغز متفکر و سیستم عصبی مرکزی DragonBot به شمار می‌رود. علاوه بر اینکه حرکات این روبات را نیز کنترل می‌کند. دوربین این گوشی بازخورد بصری از آنچه DragonBot یاد می‌گیرد را نشان می‌دهد. در واقع آن چشم‌های قرمز رنگ، نمایشگر گوشی هوشمند آندروییدی است. پوشش روی صورت این روبات باز می‌شود و کاربر می‌تواند تلفن همراه خود را درون آن قرار دهد. در حال حاضر به نظر می‌رسد که این ایده بهتر از خرس  اسباب‌بازی تدی است که فقط از عهده آموزش بر می‌آید. 
اتصال اپلیکیشن این اژدها به اینترنت و سیستم پردازش ابری مرکزی هم باعث می‌شود که روبات مرتبا در حال به‌روز رسانی و یادگیری نکات جدید باشد. محققان در حال حاضر روی این روبات کار می‌کنند، اما امیدوارند به زودی آن را با قیمتی کمتر از یکهزار دلار وارد بازار کنند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :