آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 44786
تاریخ انتشار : 19 بهمن 1392 10:58
تعداد بازدید : 487

تقسیط جرایم مالیاتی فعالان اقتصادی

رییس کل سازمان امور مالیاتی کشور با اعلام جزییات و نحوه حمایت مالیاتی از فعالان اقتصادی و تولیدکنندگان، گفت: جرایم مالیاتی فعالان اقتصادی که قادر به پرداخت یکجای مالیات نباشند، تقسیط می شود.

خبرگزاری مهر- علی عسکری در مورد نحوه حمایت مالیاتی از تولیدکنندگان و فعالان اقتصادی، گفت: قانون مالیات حمایت‌هایی را برای بخش تولید پیش بینی کرده است.معاون وزیر امور اقتصادی و دارایی یکی از اقداماتی که در این راستا انجام می شود، دریافت مالیات‌ها به صورت تقسیطی از فعالان اقتصادی ذکر و بیان کرد: در صورتی که مودی قادر به پرداخت مالیات به صورت یکجا نباشد، سازمان مالیاتی با استفاده از ظرفیت های قانونی مالیات اینگونه مودیان را تقسیط می‌کند.
وی افزود: بر این اساس دریافت مالیات تولیدکنندگانی که قادر به پرداخت مالیات یکجا نباشد ظرف مدت زمان 3 سال به صورت تقسیطی دریافت می‌شود، البته این امر با توجه به وضعیت مودی، شناخت سازمان از آن بنگاه و فعال اقتصادی، خوش حسابی و بدحسابی و غیره صورت می‌گیرد.
رییس کل سازمان امور مالیاتی کشور درباره ظرفیت دیگری که قانون برای سازمان مالیاتی در راستای حمایت از تولید در نظر گرفته است، گفت: بر این اساس سازمان می‌تواند جرایم دیرکرد مودیان راحتی تا 100 درصد ببخشد؛ بر این اساس ماهیانه 2.5 درصد و سالانه 30 درصد از جرایم دیرکرد این افراد قابل بخشش است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :