آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 44789
تاریخ انتشار : 19 بهمن 1392 11:1
تعداد بازدید : 1155

نصر تهران در هیات های حل اختلاف مالیاتی کرسی گرفت

نماینده سازمان نظام صنفی رایانه ای استان تهران به عنوان عضو اصلی در هیات های حل اختلاف مالیاتی تهران حضور می یابد.

نصر تهران- براساس اعلام ادارات کل امور مالیاتی، نماینده سازمان نصر به عنوان عضو اصلی در هیات‌های حل اختلاف مالیاتی تهران حضور دارد تا در جلسات رسیدگی به اعتراض‌های مالیاتی اعضای سازمان شرکت کند.
حضور نماینده سازمان نصر تهران در جلسات رسیدگی به پرونده‌های مطرح در هیات حل اختلاف مالیاتی باعث می‌شود اعتراض‌های مالیاتی شرکت‌های ICT با دقت و نگاه تخصصی‌تری پیگیری و دنبال شود.
فرهاد الیشایی به عنوان نماینده سازمان نظام صنفی رایانه‌ای استان تهران در هیات‌های حل اختلاف مالیاتی تهران با اعلام خبر فوق گفت: دراجرای بند 3 ماده 244 قانون مالیات‌های مستقیم (مصوب اسفندماه 1366) و در پی درخواست سازمان نظام صنفی رایانه‌ای برای حضور یکی از کارشناسان عضو سازمان درهیات‌های سه نفره حل اختلاف مالیاتی، نماینده این تشکل درجلسات رسیدگی به اعتراض‌های مالیاتی شرکت‌های فاوا حاضر است.الیشایی با بیان این مطلب که تاکنون سازمان نصر از این کرسی در هیات حل اختلاف مالیاتی بهره نبرده، افزود: براساس قانون، مودی مالیاتی برای رسیدگی به اعتراضش می‌تواند نماینده تشکل صنفی حاضر در هیات حل اختلاف را انتخاب کند، اما تا پیش از این هیچ یک از شرکت‌های عضو سازمان به دلیل آشنا نبودن با کرسی نظام صنفی در این هیات، از این فرصت استفاده نکرده‌‌اند.
او ادامه داد: اخیرا در پی درخواست سازمان نصر برای بهره‌گیری از این حق قانونی و موافقت اداره کل امور مالیاتی تهران، نماینده سازمان برای حضور در جلسات مذکور معرفی شد و هم اکنون مودیان فعال در حوزه فناوری اطلاعات می‌توانند در جلسات رسیدگی به اعتراضات مالیاتی خود، از میان تشکل‌های صنفی موجود، نماینده سازمان نصر را انتخاب کنند.
نماینده سازمان نصر تهران در هیات‌های حل اختلاف مالیاتی با تاکید بر اینکه حضور نظام صنفی در این جلسات می‌تواند علاوه بر جنبه حمایتی، مودیان را به اداره امور مالیاتی نزدیک کند، گفت: قطعا با حضور نماینده سازمان به عنوان کارشناس حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات، رای‌ها با کارشناسی بیشتری صادر می‌شود.
براساس بند 3 ماده 244 قانون مالیات‌های مستقیم هر هیات حل اختلاف مالیاتی از سه نفر تشکیل شده است؛ نفر اول نماینده سازمان امور مالیاتی کشور و نفر دوم قاضی اعم از شاغل یا بازنشسته است؛ درصورتی که قاضی بازنشسته واجد شرایطی در شهرستان‌ها یا مراکز استان‌ها وجود نداشته باشد بنا به درخواست سازمان امور مالیاتی کشور ، رئیس قوه قضائیه یک نفر قاضی شاغل را برای عضویت هیات معرفی خواهد کرد.
به گفته وی، براساس این ماده قانونی، نفر سوم هیات فوق، یک نماینده از اتاق بازرگانی و صنایع و معادن یا اتاق تعاون یا جامعه حسابداران رسمی یا مجامع حرفه ای یا تشکل‌های صنفی یا شورای اسلامی شهر به انتخاب مودی است.
وی تاکید کرد: درصورتی که برگ تشخیص مالیات ابلاغ قانونی شده باشد و یا همزمان مودی با تسلیم اعتراض به برگ تشخیص، در مهلت قانونی انتخاب خود را اعلام نکند سازمان امور مالیاتی با توجه به نوع فعالیت مودی یا موضوع مورد رسیدگی از بین نمایندگان مزبور یک نفر را انتخاب
خواهد کرد .


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :