آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 44792
تاریخ انتشار : 19 بهمن 1392 11:5
تعداد بازدید : 951

هشدار به کاربران موبایل از Https استفاده کنید!

جدیدترین مطالعات نشان می دهد که کاربران تلفن همراه به علت استفاده نکردن از پروتکل HTTPS همواره در معرض خطر حملات هکری از طریق آگهی های تلفن همراه هستند.

فناوران- شرکت ایمن رایانه پندار، نماینده رسمی‌و انحصاری شرکت پاندا سکیوریتی در ایران گزارش کرد که در چند ماه گذشته محققان امنیتی آسیب پذیری‌های جدی را در تبلیغات تلفن همراه کشف کرده‌اند که توانسته با سوءاستفاده از مجوزهای برنامه‌های مربوط به سیستم عامل اندرویید یا اجرای کدهای غیرمجاز راه خود را به دستگاه کاربران باز کند.
محققان به این نتیجه رسیده اند که در صورت استفاده از پروتکل HTTPS این خطرات تا حد بسیار زیادی کاهش خواهد یافت.
محققان امنیتی همچنین کشف کرده‌اند که بسیاری از آگهی‌های تبلیغاتی تلفن همراه به عمکلرد جاوا اسکریپت حساس است و اتصال‌های ناامنی از این دست، سبب آسیب پذیر شدن کاربر در برابر حملات نفوذی از بیرون می‌شود.
علاوه بر این ویژگی Web View که برای نمایش آگهی‌های تبلیغاتی از یک سرور از راه دور مورد استفاده قرار می‌گیرد در این راه به کمک نفوذگران آمده و آنها را برای رسیدن به اهداف‌شان یاری می‌کند.
همه اینها به این دلیل است که در پروتکل HTTP که خطرات امنیتی بالایی را برای کاربران به همراه دارد بدون هیچ گونه حفاظتی اجازه ورود مهاجمان از درگاه اینترنت برای نفوذگران فراهم است.
براساس نتایج به دست آمده از تحقیقات محققان امنیتی، راه این حملات از طریق Google Play به مراتب بیشتر بوده و 47 درصد از قربانیان از راه این وب‌سایت مورد حمله قرار گرفته اند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :