آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 44802
تاریخ انتشار : 19 بهمن 1392 11:23
تعداد بازدید : 929

توییتر بهترین فصل مالی اش را پشت سر گذاشت

در اولین گزارش مالی خود بعد از ورود به بورس نشان داد که با رشد درآمد هر چند اندک مواجه بوده است.

فناوران- به گفته دیک کاستولو، مدیراجرایی توییتر، این شرکت قوی‌ترین فصل مالی‌اش را پشت سر گذاشته است. توییتر در این فصل سودی 45 میلیون دلاری و برای کل سال نیز سودی 75 میلیون دلاری را به ثبت رسانده که در مقابل ضرر 511 میلیون دلاری تحمیل شده به دلیل هزینه‌ های ورود به تالار بورس، چندان زیاد نیست. اما در نقطه‌ مقابل می‌توان به افزایش 2 سنتی ارزش سهام این کمپانی اشاره کرد که برخلاف پیش ‌بینی کاهش 3 سنتی کارشناسان وال ‌استریت است. درآمد حاصل در سه ‌ماهه‌ چهارم سال 2013 میلادی برابر 242 میلیون دلار است که شاهد رشدی 116 درصدی نسبت به مشابه سال 2012 میلادی است.
یکی از نکات جالب در مورد توییتر، کاهش شتاب افزایش کاربران فعال این سرویس است؛ به طوری که براساس آمارهای منتشر شده، این شبکه‌ اجتماعی در پایان سال گذشته‌ میلادی در حدود 241 میلیون کاربر جدید دارد که تنها 9 میلیون نفر نسبت سه ماهه‌ پیش از آن افزایش یافته است. در مقایسه با سه‌ ماهه‌ سوم سال 2013 میلادی که رشدی 6 درصدی را در تعداد کاربران به خود دیده بود، سه ‌ماهه‌ پایانی منتهی به سال 2014 شاهد رشدی 4 درصدی بوده است.
در صورتی که توییتر درصدد رسیدن به میزان 1.2 میلیارد کاربر فیس‌ بوک باشد، باید با اتخاذ تصمیماتی شتاب بیشتری به روند رو به رشد کاربران خود بدهد.تعداد 184 میلیون از کاربران توییتر، با استفاده از ابزار‌های قابل‌ حمل از توییتر استفاده می‌ کنند که رشدی 37 درصدی را در مقایسه‌ سال به سال به خود دیده است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :