آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 44940
تاریخ انتشار : 20 بهمن 1392 10:41
تعداد بازدید : 1082

دانشگاه امیرکبیر میزبان مدرسه روبات های انسان نما

دبیر کمیته فنی و مسوول برگزاری مدرسه روباتیک ایران گفت: مدرسه روباتیک انسان نما هر سال در یکی از کشورهای دنیا برگزار می شود که تاکنون دو دوره از آن برگزار و سومین دوره آن در ایران برگزار خواهد شد.

 

 خبرگزاری مهر- سروش صادق نژاد با بیان اینکه دور اول در کانادا و دور دوم در آلمان برگزار شده است،گفت: به دلیل رایزنی‌های صورت گرفته سومین دوره این مدرسه در آسیا، در ایران و در دانشگاه صنعتی امیرکبیر برگزار می‌شود.
وی با بیان اینکه در این دوره موضوعاتی در خصوص آموزش روبات‌های انسان نما عرضه می‌شود، ادامه داد: این دوره از روز 23 فروردین ماه سال 93 به مدت 5 روز برگزار خواهد شد و در کنار آموزش‌های تئوری و عملی، محققان این حوزه از کشورهای تایوان، کانادا، آلمان و ایران سخنرانی خواهند داشت.
مسوول برگزاری مدرسه روباتیک ایران تاکید کرد: این دوره با همکاری دانشگاه منیتوبا کانادا، فدراسیون جهانی روبوکاپ و دانشگاه صنعتی امیرکبیر برگزار می‌شود.
صادق نژاد، به بیان موضوعات ارایه شده در این مدرسه پرداخت و گفت: در این دوره موضوعات مرتبط با روبات‌های انسان نما چون کنترل حرکتی، پردازش تصویر، سیستم‌های عامل، موضوعات مكانیكی و الكترونیكی روبات‌های انسان نما و نرم‌افزارهای روبات‌ها ارایه خواهد شد.
وی درباره پروژه‌های اجرا شده در دانشگاه صنعتی امیركبیر در قالب پایان نامه‌های كارشناسی ارشد و دكتری، گفت: با توجه به اجرای این تحقیقات زیر ساخت‌های سخت افزاری و پتانسیل‌های خوبی در این حوزه در این دانشگاه ایجاد شده است از این رو با همكاری دانشكده مهندسی مکانیک و پژوهشكده روباتیك دانشگاه اقدام به برگزاری مدرسه روباتیك كردیم.
صادق ن‍ژاد درباره كاربردهای روبات‌های انسان نما گفت: این روبات‌ها در زمینه آتش نشانی وروبات‌های امداد رسانی، روبات‌های سرویس‌رسان در بیمارستان‌ها و منازل نقش مهمی ایفا می‌كنند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :