آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 44956
تاریخ انتشار : 20 بهمن 1392 11:6
تعداد بازدید : 714

اصلاحات جدید آیین‌نامه حمایت از تشکل‌ها

کمک های مالی و امکانات تشکل ها افزایش یافت

دوازدهمین نشست کمیسیون امور اجتماعی و تشکل ها نیز همانند نشست قبلی این کمیسیون به بحث و بررسی پیرامون اصلاح آیین نامه ضوابط کمک به تشکل ها اختصاص یافت.

روابط عمومی اتاق- در آغاز این نشست محمدمهدی راسخ رییس کمیسیون امور اجتماعی و تشکل‌ها با بیان این که تمامی پیشنهادات نمایندگان تشکل‌ها در متن جدید آیین‌نامه مورد توجه قرار گرفته است، گفت: عبارت تشکل‌های ثبت شده در اتاق ایران از جمله آغازین آیین‌نامه برداشته شده و این کمک‌ها شامل تمامی تشکل‌های بخش خصوصی فارغ از این که کجا ثبت شده باشند خواهد شد.
وی در عین حال با بیان اینکه هنوز تعریف جامع و کاملی از تشکل در کشور ما ارایه نشده است، گفت: در مورد پرداخت 100درصد هزینه دوره‌های آموزشی ما هم محدودیت‌های اتاق تهران را در نظر گرفتیم و هم این که سعی داریم رابطه ما با تشکل‌ها بر پایه اعتماد باشد لذا شان تشکل‌ها را بالاتر از این می‌دانیم که در آن عددسازی صورت بگیرد.
رییس کمیسیون امور اجتماعی و تشکل‌ها در مورد افزایش کمک اتاق به تشکل‌ها در زمینه انتشار آمار و اطلاعات، یکی از درخواست‌های عمده تشکل‌ها را کمک بیشتر اتاق تهران برای برگزاری همایش‌ها عنوان کرد و گفت: رقم کمک اتاق برای برگزاری همایش به 30 میلیون تومان افزایش یافته است.
وی افزود: هم‌چنین تشکل‌ها می‌توانند برای برگزاری همایش‌ها و مجامع عمومی خود از سالن کنفرانس اتاق تهران دو بار در سال استفاده کنند که هزینه برگزاری این نشست‌ها را نیز اتاق تهران متقبل خواهد شد.
 محمدمهدی راسخ هم‌چنین اعلام کرد: اتاق برای انتشار دایرکتوری 70 درصد هزینه آن را به تشکل‌ها کمک خواهد کرد.
 او هم‌چنین به بندهایی در مورد حضور تشکل‌ها در هیات‌های خارجی اتاق تهران و سیمنارها و نمایشگاه‌های بین‌المللی گفت: در این بخش که به تازگی به آیین‌نامه افزوده شده کمک‌هزینه‌ای برای حضور دو نفر از هر تشکل در هیات‌های اعزامی اتاق پرداخت خواهد شد.
به گفته راسخ حمایت از تشکل‌ها و پرداخت کمک‌هزینه منوط به انجام کارشناسی و تایید درخواست تشکل‌ها در کمیسیون امور اجتماعی و تشکل‌ها و تصویب نهایی در هیات رئیسه اتاق خواهد بود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :