آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 45083
تاریخ انتشار : 21 بهمن 1392 10:34
تعداد بازدید : 1420

رییس اتحادیه فناوران رایانه:

خدمات دهندگان بی مکان IT باید جواز کسب بگیرند

شرکت ها، سایت ها و افرادی که کار آنها مرتبط با حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات بوده اما نیازی به مکان مشخصی تحت عنوان شرکت ندارد، همچون سایت های فروش و طراحان سایت ها، ساماندهی شده و باید از اتحادیه فناوران رایانه کد فعالیت بگیرند.

فناوران- سید مهدی میرمهدی در این رابطه گفت: در جلسه‌ای که یکشنبه هفته گذشته با معاونت آمار وزارت صنعت، معدن و تجارت داشتیم، مقرر شد برای اصناف مرتبط با فناوری اطلاعات که مکان مشخصی برای فعالیت ندارند جواز کسب صادر شود. وی افزود: این امر امکان پذیر نیست مگر اینکه برای آنها کد "آی‌سیک" تعریف شود.  میرمهدی گفت: از این رو رسته‌های شغلی که هنوز در قانون نظام صنفی تعریف نشده است شناسایی و قرار است به زودی کد مخصوصی برای آن تعریف شود.  وی افزود: در قانون نظام صنفی جدید برای صدور جواز کسب، کد "آی سیک" برای برخی مشاغل مانند طراحی سایت که نیازی به مکان ثابت و دفتر تجاری ندارد، تعریف شده است.  به گفته او در قانون نظام صنفی جدید تعداد رسته‌های صنف فناوران رایانه از 11 به 65 عدد رسیده است که این اتحادیه بنا به شرایط روز می‌تواند از 20 کد "آی سیک" و رسته اضافی که به صورت غیرفعال برای آن در نظر گرفته شده است، استفاده کند. میرمهدی تصریح کرد: حجم اکثر فعالیت این‌گونه افراد از طریق سایت است و اگر تخلفی همچون گران‌فروشی مرتکب شوند با آن برخورد قانونی صورت خواهد گرفت.وی همچنین تاکید کرد: اگر در این خصوص آینده‌نگری نداشته باشیم به زودی با مشکلات زیادی مواجه خواهیم شد و افرادی که در این زمینه سرمایه‌گذاری کرده‌اند متضرر خواهند شد.
به گفته رییس اتحادیه صنف فناوران رایانه تهران به احتمال بسیار زیاد تا آخر بهمن کدهای جدید در اختیار اتحادیه قرار خواهد گرفت و اتحادیه برای این رسته های جدید جواز کسب صادر خواهد کرد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :