آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 45087
تاریخ انتشار : 21 بهمن 1392 10:38
تعداد بازدید : 1078

پایان یک پرونده جنجالی

وزیر بهداشت: پارازیت ها زیان آور نیست

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کشور گفت: به طور کلی با بررسی هایی که انجام شده، می توان گفت که هیچ جای نگرانی از بابت تاثیر پارازیت ها بر سلامت مردم نیست و عمدتا سطح آنها در حد استانداردهای بین المللی است.

ایسنا - سید حسن ‌هاشمی درباره تشکیل کمیته بررسی اثرات پارازیت‌ها بر سلامت‌ مردم، افزود: گزارش نهایی این کمیته به زودی آماده و تقدیم رییس‌جمهور خواهد شد.
وی ادامه داد: سازمان انرژی اتمی، وزارت بهداشت و وزارت ارتباطات از اعضای این کمیته بودند و در رابطه با اقدامات سازمان حفاظت محیط زیست برای بررسی تاثیر پارازیت‌ها نیز باید از خانم ابتکار سؤال کرد اما تا جایی که به سلامت مردم مربوط شده، در حوزه وزارت بهداشت است.
وزیر بهداشت گفت: همه جای دنیا پارازیت است. موبایل، ماهواره، سیم‌های برق و صداها پارازیت‌ دارند که می‌توان گفت به طور کلی بخشی از تکنولوژی می‌تواند مضر باشد و باید تاثیر پارازیت‌ها را نیز به عنوان بخشی از تکنولوژی بررسی کرد.
وی ادامه داد: وظیفه ماست که اگر میزان پارازیت‌ها خارج از استانداردها باشد هشدار دهیم که به همین منظور اقدامات لازم انجام شد.
هاشمی ادامه داد: از ابتدای این دولت، بررسی تاثیر پارازیت‌ها یکی از مطالبات رییس‌جمهور بود اما چون ابزار لازم آن در اختیار وزارت بهداشت نبود، کمیته‌ای با حضور سایر ارگان‌های مربوطه تشکیل دادیم و هم سازمان انرژی اتمی باید با امکاناتی که در دست دارد، تاثیر پارازیت‌ها را ارزیابی کند و هم وزارت ارشاد باید مستقل از سنجه‌هایی که توسط دستگاه‌های نظارتی اجرا می‌شود، این موضوع را در دستور کار خود قرار دهد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :