آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 45096
تاریخ انتشار : 21 بهمن 1392 10:53
تعداد بازدید : 1706

شبکه مجازی تجاری سازی ایده و اختراع کارگزار برتر جشنواره نوآوری و شکوفایی شد

انعقاد 3/5 میلیارد تومان قرارداد تجاری سازی اختراع توسط «ویکی آیدیا»

مدیر شبکه مجازی تجاری سازی ایده و اختراع (ویکی آیدیا) گفت: 3.5 میلیارد تومان قرارداد تجاری سازی اختراعات بین مخترعان و سرمایه گذاران در ششمین جشنواره نوآوری و شکوفایی منعقد شد.

ایسنا- مهدی متقیان که به نمایندگی از «ویکی آیدیا»، جایزه برتر جشنواره در بخش دالان تسهیل کنندگان را کسب کرده گفت: 25 شرکت کارگزار و 20 شرکت سرمایه گذار با هماهنگی شبکه و بنیاد ملی نخبگان در جشنواره امسال شرکت داشتند که ویکی آیدیا به عنوان کارگزار برتر موفق به انعقاد 3.5 میلیارد تومان قرارداد تجاری سازی اختراعات شد.
وی گفت: این قراردادها شامل قراردادی یک میلیارد تومانی بین مخترعی از استان تهران و سرمایه گذاری از آذربایجان شرقی، قراردادی 750 میلیون تومانی بین دو مخترع و سرمایه گذار اصفهانی، قراردادی 350 میلیون تومانی بین مخترع و سرمایه گذاری از خراسان رضوی، قراردادی 200 میلیون تومانی بین مخترعی گیلانی و سرمایه گذاری اصفهانی، قرارداد 50 میلیون تومانی بین مخترعی از استان فارس و سرمایه گذاری از استان اصفهان و قراردادی 450 میلیون تومانی برای فروش محصولات دانش بنیان است.

 انتشار ویژه نامه «نیازمندی‌های فناورانه صنعت»
متقیان گفت: شبکه مجازی تجاری سازی ایده و اختراع همچنین در ایام برگزاری جشنواره اقدام به انتشار ویژه نامه «نیازمندی‌های فناورانه صنعت» کرد که در آن 56 مشکل واحدهای صنعتی کشور به مخترعان شرکت کننده در جشنواره اطلاع رسانی شد که برای رفع 25 مشکل داوطلبانی اعلام آمادگی کردند که در حال بررسی شرایط و توانمندی‌های آنها را برای معرفی مخترعان به صنعتگران هستیم.

 انتشار کتاب مجموعه اختراعات
وی در ادامه از انتشار کتاب مجموعه اختراعات عرضه شده در نمایشگاه و جشنواره نواوری و شکوفایی حاوی اختراعات طرح‌های ارایه شده در جشنواره خبر داد و آن را منبعی باارزش برای صنعتگران، سرمایه گذاران و دیگر علاقه مندان عنوان کرد.مدیر شبکه ویکی آیدیا همچنین از امضای تفاهم نامه با سازمان پژوهش‌های علمی و صنعتی ایران و پژوهشگاه پلیمر و پتروشیمی برای تجاری سازی طرح‌های نوآورانه آنها خبر داد و گفت: ویکی آیدیا همچنین با همکاری مجله «کارآفرینان» صفحاتی از هر شماره این مجله را به معرفی محصولات دانش بنیان و فرصت‌های سرمایه گذاری اختصاص داده است.وی گفت: شبکه ویکی آیدیا به منظور تسهیل و تسریع در فرآیند تجاری سازی طرح‌ها و ایجاد ارتباط متقابل بین علم و صنعت در کشور طراحی شده است.

 بانک اطلاعات نیازمندی‌های فناورانه صنایع
مدیر شبکه ویکی آیدیا ادامه داد: ویکی آیدیا با تهیه بانک اطلاعات نیازمندی‌های فناورانه صنایع کشور از یک سو و بانک اطلاعات اختراعات و محصولات دانش بنیان از سوی دیگر سعی در شناسایی نیازها و توانمندی‌های موجود در کشور کرده است و با ایجاد یک شبکه منسجم و ساختارمند علاوه بر حل نیازهای فناورانه صنایع از طریق نخبگان، مخترعان و شرکت‌های دانش بنیان زمینه را برای تجاری سازی و معرفی اختراعات و محصولات دانش بنیان به سرمایه‌گذاران و تولیدکنندگان فراهم می‌کند.
متقیان درباره نحوه ارایه خدمات این شبکه به مخترعان گفت: ویکی آیدیا در چارچوب یک شبکه اطلاعاتی و ارتباطی بین مخترعان، تولیدکنندگان، متخصصان، سرمایه‌گذاران و شرکت‌های دانش بنیان خدماتی از قبیل شناسایی و جذب نیازهای فناورانه صنایع کشور، معرفی نیازهای فناورانه صنایع به سایر عناصر شبکه به منظور ارایه راهکار، عضویت نخبگان و متخصصان در تیم‌های تخصصی حل نیازمندی‌های فناورانه صنایع، معرفی طرح‌ها و اختراعات سودآور به سرمایه‌گذاران و صنعتگران و غیره ارائه می‌دهد.وی درخصوص جمع‌آوری نیازهای صنعت توسط این شبکه و ارایه این نیازها به مخترعان، متخصصان و شرکت‌های دانش بنیان گفت: ویکی آیدیا با ارایه این نیازها در تلاش است که از توانایی شرکت‌های دانش بنیان و مخترعان درجهت خود کفایی صنعت کشور به کار گرفته شود.
متقیان ادامه داد: این شبکه یک موتور جست وجوگر است که بر اساس نیاز مراجعه کننده در جهت نیازهای اختراعات و نیازهای فناورانه و محصولات دانش بنیان می‌تواند پاسخگوی مراجعه کنندگان باشد.
وی از صاحبان صنایع، مخترعان، سرمایه‌گذاران و علاقه‌مندان درخواست کرد برای ثبت اطلاعات و دریافت خدمات رایگان به این شبکه به نشانی الکترونیکی wikiidea.ir مراجعه کنند.
ششمین جشنواره نوآوری وشکوفایی فجر انقلاب اسلامی، 14 تا 17 بهمن ماه جاری در محل دایمی نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران برگزار شد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :