آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 45105
تاریخ انتشار : 21 بهمن 1392 11:7
تعداد بازدید : 948

ایسوس اول، گیگابایت دوم

قهرمانان بازار کارت گرافیک

اگر چه تنوع برند در بازار کارت گرافیک به اندازه سایر قطعات کامپیوتری نیست؛ اما بین همین تعداد شرکت های تولید و عرضه کننده کارت گرافیک رقابت تنگاتنگی برای تصاحب سهم بیشتر از فروش بازار وجود دارد و این شرکت ها نمونه های متنوعی از کارت های گرافیک را به بازار عرضه کرده اند.

فناوران- می‌توان گفت اگر بازار کارت گرافیت از لحاظ برند تنوع چندانی ندارد، از لحاظ مدل تنوع زیادی در این بازار به چشم می‌خورد.
بر اساس اعلام فعالان بازار در حال حاضر برندهای ASUS،XFX ، MSi و گیگابایت از برندهای شناخته شده و مطرح در بازار کارت گرافیک هستند؛ برندهایی که هر کدام سهمی‌از میزان فروش بازار را در اختیار دارند و به گفته آنها در حال حاضر ASUS  از محبوبیت بیشتری در بازار کارت گرافیک برخوردار است.
محمد رونقی، یکی از فعالان بازار کارت گرافیک در این باره می‌گوید: در حال حاضر ایسوس به دلیل تقویت بخش خدمات پس از فروش توانسته است سهم فروش بالاتری را نسبت به برندهای دیگر در بازار به خود اختصاص دهد.
یکی دیگر از فعالان بازار قطعات کامپیوتری با بیان این مطلب که به دلیل کاهش استفاده از پی‌سی‌ها بازار کارت گرافیک رونق سال‌های قبل را ندارد، گفت: با این حال بازار این کالا همچنان سرپاست و بیشترین سهم فروش متعلق به برند ایسوس است.
همچنین بر اساس اعلام باشگاه فعالان آی سی تی، در بین برندهای موجود در بازار کارت گرافیک، برند ASUS با کسب 28.2 درصد از سهم محبوبیت بازار در رتبه نخست محبوب‌های بازار کارت گرافیک ایستاده است. این در حالی است که سهم محبوبیت کارت گرافیک‌های این برند در مهر ماه گذشته در حدود 26.7 درصد و درشهریور ماه سال 91 در حدود 26/8درصد گزارش شده است.
پس از این برند نیز گیگابایت با تصاحب 19.1 درصد از سهم محبوبیت کارت گرافیک در بازار در رتبه دوم ایستاده است. این درحالی است که در سهم محبوبیت کارت گرافیک‌های این برند در مهر ماهی که گذشت در حدود 18.9 درصد گزارش شده است. بررسی وضعیت کارت گرافیک‌های این برند نشان دهنده یک روند نزولی از لحاظ محبوبیت و تقاضا در بازار است. چرا که بر اساس گزارش باشگاه فعالان آی سی تی سهم محبوبیت کارت‌های گرافیک این برند در شهریور 91 در حدود 22.2 درصد بوده است.
در رتبه سوم محبوب‌های بازار کارت گرافیک هم XFX با کسب 17.2 درصد از محبوبیت بازار ایستاده است. این در حالی است که سهم محبوبیت این برند در مهر ماه گذشته در حدود 15و4 درصد بوده است.
در شهریور 91 هم این برند رتبه دوم محبوب‌های بازار کارت گرافیک را با کسب 25.1 درصد از سهم محبوبیت بازار در اختیار داشت.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :