آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 45107
تاریخ انتشار : 21 بهمن 1392 11:12
تعداد بازدید : 737

رییس انجمن شرکت‌های اینترنتی:

روی پهنای باند ورودی اینترنت سود سنگین می کشند

رییس انجمن شرکت های اینترنتی گفت: در حال حاضر دولت جدید اقدامات مناسبی را در زمینه بهبود وضعیت پهنای باند در کشور انجام داده است اگرچه هنوز با سرانه پهنای باند منطقه فاصله بسیار زیادی داریم.

ایسنا- مسعود ریاضیات افزود: ما باید در پایان برنامه پنجم توسعه مقام دوم را در منطقه کسب کنیم که برای رسیدن به این هدف وزارت ارتباطات باید با سرعتی بیشتر از قبل به پهنای باند کشور اضافه کند. این کارشناس در رابطه با وضعیت پهنای باند در کشور گفت: هم‌اکنون حاضر دولت جدید در حال افزایش پهنای باند در کشور است و در کنار این افزایش باید به موضوع دیگری نیز توجه کرد.
وی ادامه داد: همچنین باید قیمت پهنای باند را نیز متعارف کرد یعنی روی پهنای باندی که به این شرکت‌ها می‌فروشند سودی اندک و منطقی دریافت کند اما درحال حاضر روی پهنای باند چندین برابر سود گرفته می‌شود. وی همچنین یکی از دلایل کم‌فروشی اینترنتی در کشور را بالا رفتن هزینه‌ها عنوان کرد و گفت: هزینه‌های عمومی اعم از قیمت آب، برق و غیره در چند سال گذشته افزایش پیدا کرده است به علاوه تقاضای کاربران نیز برای دریافت سرویس اینترنت بالاست. این موضوعات دست به دست هم می‌دهد و کم‌فروشی را بوجود می‌آورد.
وی تاکید کرد: اگر توجهی به میزان تقاضای کاربران برای دریافت اینترنت داشته باشیم و آن را با پهنای باند در کشور مقایسه کنیم دلیل ضریب اشتراک بالا را درک خواهید کرد.
ریاضیات در پایان افزود: برطرف کردن مشکل پهنای باند و مشکل شرکت‌های خصوصی می‌تواند کمک به سزایی به بهبود وضعیت اینترنت در کشور داشته باشد و درحقیقت توجه به این دو عامل ضریب اشتراک را به یک به هشت نزدیک می‌کند. باید از طریق اینترنت بتوانیم اقتصاد کشور را توسعه دهیم. حال اگر این بستر با هزینه کم و کیفیت بالا در اختیار کاربران قرار بگیرد این توسعه بهتر انجام خواهد گرفت.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :