آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 45125
تاریخ انتشار : 21 بهمن 1392 11:32
تعداد بازدید : 839

بانک صنعت و معدن بانک مجازی تاسیس می کند

بانک صنعت و معدن برای صنایع کوچک و متوسط بانک مجازی راه اندازی می کند.

ایرنا- مدیرعامل بانک صنعت و معدن گفت: عمده پروژه‌هایی که توسط بانک صنعت و معدن تاکنون تامین مالی شده طرح‌های بزرگ فولادی و سیمانی بوده اما با توجه به آنکه نقش واحدهای کوچک و متوسط در ایجاد اشتغال بیش از طرح‌های بزرگ است، مطالعاتی در این زمینه انجام شده و امیدواریم از سال آینده پرداخت تسهیلات به طرح های کوچک و متوسط نیز در دستور کار قرار گیرد. علی اشرف افخمی گفت: بدین منظور قرار است یک بانک به صورت مجازی برای صنایع کوچک و متوسط در داخل بانک صنعت و معدن ایجاد شود.
مدیرعامل بانک صنعت و معدن سرمایه این بانک را دو هزار و 70 میلیارد تومان معادل 800 میلیون دلار عنوان کرد و افزود: این میزان نسبت به بانک های سایر کشورها بسیار کم است، هرچند دولت در بودجه سال آینده تبصره ای را برای افزایش سرمایه بانک ها پیشنهاد کرده است. به گفته وی، براساس ضوابط بانک مرکزی، بانک‌ها باید با توجه به سرمایه پایه پروژه‌ها را تامین مالی کنند و از آنجا که سرمایه پایه بانک‌ها پایین است، تامین مالی پروژه‌های بزرگ با مشکلاتی همراه است.
افخمی افزود: توان مالی بانک‌های ایران به لحاظ سرمایه ضعیف و این در حالی است که سرمایه بانک‌های کشورهای اطراف هفت یا هشت میلیارد دلار است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :