آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 45756
تاریخ انتشار : 27 بهمن 1392 11:58
تعداد بازدید : 630

IBM سرعت اینترنت را ۴۰۰ گیگابیت در ثانیه کرد

شرکت IBM به روش جدیدی دست یافته است که از این طریق می توان سرعت شبکه اینترنت را به ۲۰۰ تا ۴۰۰ گیگابیت در ثانیه رساند و در عین حال میزان مصرف انرژی را کاهش قابل ملاحظه داد.

ایتنا- این روش جدید بر اساس انتقال داده‌های بزرگ بین فضای پردازش ابری و مراکز داده صورت می‌گیرد که طی آن سرعت انتقال اطلاعات ۴ برابر سریع‌تر از تمام فناوری‌های امروزی می‌شود.
به گفته کارشناسان، با سرعت ۱۶۰ گیگابیت در ثانیه می‌توان یک فیلم سینمایی فوق باکیفیت ۴ هزار پیکسلی با طول زمان دو ساعت یا بیش از ۴۰ هزار فایل موسیقی را در عرضه چند ثانیه بارگذاری کرد. دستگاه جدید ساخته شده در شرکت IBM برای افزایش چند برابری سرعت اینترنت در “کنفرانس بین‌المللی مدارهای جامد”(ISSCC) که در سانفرانسیسکو برگزار شده است، به نمایش درآمد. باید توجه داشت که ترافیک داده‌های بزرگ روز به‌روز در حال افزایش است و شرکت‌های بزرگ می‌کوشند استانداردهای آتی خود را طوری تنظیم کنند که بتواند با این روند سازگاری داشته باشد. به طور مثال،‌ در سال ۱۹۹۲ میلادی روزانه ۱۰۰ گیگابایت اطلاعات در سراسر جهان جابه‌جا می‌شد و امروزه گفته می‌شود که در هر روز ۲ اگزابایت اطلاعات در جهان ردوبدل می‌شود. این رقم رشد ۲۰ میلیون برابری حجم اطلاعات را نشان می‌دهد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :