آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 45758
تاریخ انتشار : 27 بهمن 1392 11:59
تعداد بازدید : 744

سهامداران مایکروسافت ایکس باکس و بینگ را نمی خواهند

در حالی که ساتیا نادلا بالاخره به عنوان مدیرعامل جدید مایکروسافت انتخاب شده و به نوعی با تصمیماتش می تواند مسیر این شرکت را به کلی تغییر دهد، سهامداران مایکسروسافت اعتقاد دارند که آینده این شرکت در گرو فروش نرم افزار به مشتریان تجاری است و این صریحا یعنی خداحافظی با بینگ، سرفیس و ایکس باکس.

فناوران - این تصمیم‌ها و ایده‌ها پس از گذشت دو سال از کاهش مداوم سودآوری ویندوز مطرح شده است.
سال 2013 مایکروسافت سودی 9/5 میلیارد دلاری را از کسب و کار مربوط به سیستم‌ عامل ویندوز به جیب زد. در حالی که این رقم برای سال 2012 برابر 11/6میلیارد دلار و برای سال 2011 رقمی‌در حدود 12/3میلیارد دلار بوده است.
به نظر می‌رسد که علت نگرانی سهامداران و دلیل مطرح کردن این ایده، نگرانی از بابت کاهش تقاضا و در نتیجه کاهش سود حاصل از سیستم عامل ویندوز این شرکت است.
این در حالی است که تقاضا برای سیستم عامل‌های دیگر مایکروسافت همانند ویندوز فون نیز با استقبال مواجه نشده و چندان رشدی نداشته است.
گزارش‌‌ها نشان می‌دهند، عدم فروش تبلت‌های سرفیس براساس آنچه که پیش‌ بینی شده بود، ضرری 900 میلیون دلاری روی دست مایکروسافتی‌ها گذاشته است.
سرویس بینگ نیز 1/3 میلیارد دلار را سوزانده است.
از‌ این‌ رو می‌توان به این نتیجه رسید که چرا سهامداران در صدد کاهش زیان‌ دهی از طریق تعطیلی برخی از بخش‌‌ها هستند.
حتی این افراد ایکس‌ باکس را نیز مستحق تعطیلی می‌دانند. پل غفاری، مدیر مالی مایکروسافت در این مورد می‌گوید: حتی ایکس باکس هم سزاوار رفتن به زوال است.
به طور کلی، سهامداران این شرکت معتقدند که هر چیزی که برای این شرکت سوددهی نداشته باشد و منجر به از دست رفتن پول این شرکت شود، باید از رده خارج شده تا این شرکت به راحتی بتواند بیشتر روی ارایه خدمات به مشتریان تجاری خود متمرکز شود. با این اوصاف، اتخاذ تصمیمی‌ در راستای جلب رضایت سهامداران منجر به روی گرداندن از اقداماتی خواهد شد که بیل‌ گیتس و استیو بالمر برای ارایه‌ خدمات جدیدی به مشتریان در 20 سال گذشته دست به ایجاد آنها زده‌‌اند.
بیل‌گیتس در آخرین اقدامات خود خبر از یاری رساندن به بخش تولید سخت‌افزار داده است که می‌توان این جریان را عاملی در جهت معکوس خواسته‌های سهامداران عنوان کرد، چراکه وجود بیل ‌گیتس تاکنون مانع بزرگی برای رسیدن به این هدف بوده است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :