آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 45899
تاریخ انتشار : 28 بهمن 1392 10:52
تعداد بازدید : 720

استفاده دانشمندان از گوشی های هوشمند در زمان خواب

پژوهشگران اتریشی قصد دارند از توان محاسباتی گوشی های هوشمند شهروندان برای انجام تحقیقات علمی استفاده کنند.

خبرگزاری مهر- تلفن‌های همراه ما معمولا وقتی که خواب هستیم بی استفاده‌اند یعنی میلیون‌ها پردازشگر قدرتمند در ساعات شب بدون استفاده می‌مانند.
اکنون شرکت سامسونگ اتریش و دانشگاه علوم حیات وین در تلاش‌اند از قابلیت تمامی این توان پردازشی نهایت بهره را ببرند.
"قدرت خواب" (Power Sleep) یک برنامه جدید برای سیستم عامل آندرویید است که به کاربران تلفن‌های همراه امکان می‌دهد تا در زمان خواب خود، توان پردازشی وسایل الکترونیکی‌شان را در اختیار دانشمندان قرار دهند.
اپلیکیشن "قدرت خواب" عملکرد ساعت شماته‌دار ساده را برای کاربر فراهم می‌آورد.
وقتی که ساعت تلفن همراه تنظیم، تلفن به پریز برق وصل و کاملا شارژ شده و به شبکه وای فای وصل می‌شود، این اپلیکیشن روند پردازش داده ارسال شده از پایگاه داده ماتریس شباهت پروتئین (‌SIMAP‌) را آغاز می‌کند.
این تحقیق روی رمزگشایی از توالی پروتئینی متمرکز است تا به پیشرفت های پزشکی در نظم دادن ژنتیک و وراثت، زیست شیمی، زیست شناسی مولکولی و تحقیقات سرطان کمک کند.
توماس راتی استاد بیوانفورماتیک دانشگاه وین گفت: به منظور مبارزه با بیماری‌هایی مانند سرطان و آلزایمر باید چگونگی نظم و ترتیب پروتیین‌ها را بشناسیم.
برنامه قدرت خواب به شبکه "محاسبه شبکه‌ای زیرساخت برکلی اوپن" (BOINC ) متصل شده است.  شبکه‌ای که حدود 60 هزار دستگاه رایانه شخصی را در سراسر جهان به هم مرتبط و توان پردازشی آنها را برای تحقیقات محاسبه‌ای، مهار می‌کند. این اپلیکیشن، دسترسی BOINC را به تلفن‌های همراه گسترش می‌دهد.
به گفته مارتین والنر مدیر ارشد آی‌تی و موبایل سامسونگ اتریش، کاربران می‌توانند ساعت هشدار تلفن خود را تنظیم کنند اگرچه تنظیم چندین ساعت هشدار در روز امکان‌پذیر نیست.
کاربران می‌توانند همچنین از میزان ساعتی که در پروژه شرکت داشته‌اند نیز مطلع شوند.
دانلود این اپلیکیشن رایگان و اکنون از طریق وب سایت Play Store قابل دسترسی است.


نظر شما



نمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :