آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 4643
تاریخ انتشار : 13 دی 1390 10:14
تعداد بازدید : 447

ثبت 3 هزار و 200 سند مالی در سامانه جامع موقوفات کشور

سرپرست سازمان اوقاف از ثبت 3 هزار و 200 سند مالی در سامانه جامع موقوفات کشور خبر داد و گفت: هم اکنون بیش از 63 هزار سند اجاره در سامانه به ثبت رسیده است.

 روابط عمومی سازمان اوقاف- حجت‌الاسلام علی محمدی، سرپرست سازمان اوقاف در مراسم افتتاح سامانه جامع موقوفات کشور، طراحی و اجرای نظام جامع مالی موقوفات و بقاع متبرکه را آخرین مرحله اجرای سامانه جامع موقوفات و بقاع متبرکه برشمرد و آن را حرکتی عظیم در راستای شفاف‌سازی عملیات مالی این سازمان دانست.  وی از راه‌اندازی سامانه به عنوان اقدامی بی‌نظیر در سطح دستگاه‌های کشور نام برد و اظهار داشت: این اقدام تحولی عمیق در عملیات مالی سازمان ایجاد کرده و با ایجاد نظم مالی در تمامی امور موقوفات و بقاع متبرکه، اعتماد مردمی را به دنبال خواهد داشت.
سرپرست سازمان اوقاف جلب اعتماد عمومی را بهترین و مهم‌ترین دستاورد افتتاح سامانه جامع مالی موقوفات و بقاع متبرکه دانست و اضافه کرد: شفاف‌سازی عملیات مالی و اسناد اجارات موجب جلب اعتماد مردم و ترغیب آنان به انجام وقف‌های جدید خواهد شد.
وی خاطرنشان کرد: افتتاح نظام جامع مالی سامانه در شرایطی رخ داد که در نخستین روزهای اجرای برنامه عده‌ای بر ناممکن بودن آن اتفاق نظر داشتند این در حالی است که هم‌اکنون بیش از 63 هزار سند اجاره در سامانه به ثبت رسیده و مهم‌ترین بخش کار یعنی اجرای عملیات مالی به عنوان آخرین گام این اقدام، در حال شکل‌گیری و تکمیل است.
وی به دشواری‌های خاص این مرحله اشاره کرد و با بیان اینکه تحمل این دشواری‌ها باعث اجر اخروی خواهد بود، تصریح کرد: تمامی ما نسبت به موقوفات دارای تکلیف شرعی بوده و برای اجرای صحیح نیات واقفین مسوول هستیم.
حجت‌الاسلام محمدی تاکید کرد: هم‌اکنون برای تمامی موقوفات، رقبات، بقاع متبرکه و نیات واقفین کدهای جداگانه‌ای تعریف شده که بر اساس آن تاکنون بیش از یک میلیون و 750 هزار نیت ثبت شده است.
سرپرست سازمان اوقاف از ثبت 3 هزار و 200 سند مالی در سامانه خبر داد و با اشاره به مراجعه برخی دستگاه برای الگوبرداری و تهیه مدل از سامانه سازمان اوقاف، آن را موفقیتی ارزشمند برای سازمان اوقاف و امور خیریه برشمرد. در این مراسم بخش پرداخت وجه از محل موقوفات و بقاع متبرکه از زیر سیستم مالی و حسابداری در سامانه جامع بانک اطلاعات و مدیریت موقوفات و اماکن متبرکه توسط سرپرست سازمان به صورت همزمان در چهار استان تهران، خراسان رضوی، فارس و اصفهان به بهره‌برداری رسید. بخشی از زیر سیستم نظام جامع مالی سازمان که مدیران چهار استان فارس، تهران، اصفهان و مشهد از طریق ویدیو کنفرانس با سرپرست سازمان در ارتباط بودند، اسناد مالی تمامی بخش‌های استان‌های مذکور در سیستم جامع مالی سامانه ثبت و به صورت شفاف زیر نظر حجت الاسلام و المسلمین محمدی قرار گرفت.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :