آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 4647
تاریخ انتشار : 13 دی 1390 10:21
تعداد بازدید : 663

رونمایی از فاز نخست نقشه جامع دولت الکترونیکی در آینده نزدیک

بزرگیان ، معاونت سرمایه نیروی انسانی ریاست جمهوری گفت: این معاونت با اعتقاد به ایجاد تحول اساسی در نظام اداری کشور از۱۰ سال پیش یک سری اقدامات را در قالب هفت برنامه تحول اداری به منظور آسیب شناسی و ارایه راهکارها آغاز کرد و خوشبختانه در سال گذشته۱۰ برنامه تحول اداری را در دستور کار برای اجرایی شدن قرار داد.

ایسنا- بزرگیان یکی از مهم‌ترین این برنامه‌ها را برنامه توسعه دولت الکترونیکی عنوان کرد و گفت: در سایه‌ این برنامه رضایتمندی مردم، سرعت در انجام کارها، ارزانی قیمت تمام شده خدمات و فرآیندها، اصلاح فرآیندها و نیز شفافیت در امور و غیره به دست خواهد آمد. 
بزرگیان در همین راستا به موضوع بانکداری الکترونیکی و تحولات ایجاد شده پس از آن اشاره کرد و افزود: سیستم بانکی اولین امتیاز را در امر الکترونیکی شدن در سطح کشور به خود اختصاص داد و خوشبختانه خود این سیستم بحث مهم مشتری مداری را در اولویت سیاست‌هایش قرار داده است.
وی در بخش دیگری از سخنانش گفت: باید در مورد توسعه دولت الکترونیکی از کارهای جزیره‌ای جلوگیری شود و ساماندهی و رفع این مشکل نیازمند هنر حوزه نرم‌افزار است تا با یک نقشه جامع آن را هدایت کند.
این مقام مسوول ادامه داد: البته به دنبال تلاش ۱۷ماهه کارشناسان متعهد کشورمان، نقشه جامع دولت الکترونیکی تهیه شده و فاز نخست آن که شامل نقشه راه دولت الکترونیکی است در قالب اجرای ۲۶۰ پروژه با گستردگی تمام کشور به زودی به دست یکی از مسوولان ارشد کشور رونمایی خواهد شد.
وی با اشاره به برخی شاخص‌های برنامه پنجم توسعه در حوزه دولت الکترونیکی گفت: براساس چشم‌انداز ترسیم شده در این قانون در پایان آن ۷۰ درصد خدمات دولت و نهادهای عمومی باید به صورت اینترنتی به مردم ارایه شود، صددرصد مردم پرونده سلامت داشته باشند، صددرصد ایرانیان شناسنامه سیار الکترونیکی تحت عنوان کارت هوشمند ملی چند منظوره داشته باشند، ۳۰ درصد تجارت خارجی و ۲۰ درصد تجارت داخلی به صورت الکترونیکی انجام شود و یا اینکه صددرصد ارتباط بین دستگاه‌ها الکترونیکی صورت بگیرد که این بیانگر تاکید مسوولان و دست‌اندرکاران نظام به موضوع توسعه دولت الکترونیکی است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :