آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 4648
تاریخ انتشار : 13 دی 1390 10:22
تعداد بازدید : 464

در صورت هوشياري مشتركان

امكان سوءاستفاده از موبایل وجود ندارد

تا زماني كه گوشي مشترك در اختيار فرد ديگر قرار نگرفته و يا كدي به درخواست افراد سودجو وارد گوشي نشود، احتمال سوء استفاده از سيم كارت و گوشي وجود ندارد.

روابط عمومي همراه اول- اخيرا در برخي رسانه‌ها مطالبي در مورد هك گوشي مشتركان منتشر شده كه پيگيري سازمان تنظيم مقررات و ارتباطات راديويي را هم به دنبال داشته است‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌؛ بنابراين اپراتور به عنوان اولين و بزرگ‌ترين اپراتور تلفن همراه كشور وظيفه خود مي‌داند در اين زمینه اطلاع‌رساني كند.
بر اساس اين گزارش، اخيرا نرم‌افزار‌هايي در بازار مشاهده شده است كه در صورت فعال بودن بلوتوث مشترك مورد نظر و بي توجهي وي، ارتباط گوشي افراد سودجو با مشترك برقرار شده و از طريق بلوتوث‌، اطلاعات شخصي گوشي مشترك، در اختيار گرفته مي‌شود؛ حتي مي‌توان از گوشي مشترك، SMS ارسال و يا مكالمه برقرار و يا گوشي را خاموش كرد. بنابراين ضروري است بلوتوث فقط در مواقع استفاده و آن هم با رعايت همه موارد امنيتي‌‌‌‌‌‌‌‌‌، روشن باشد.
همچنين با توجه به اينكه اكثر كدهاي مخفي گوشي‌هاي مختلف در شبكه اينترنت قرار دارد؛ مي‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌توان با كد مخفي به همراه شماره تلفن، divert (به طور مثال به خارج از كشور) روي گوشي ايجاد کرد كه بدون اطلاع مشترك‌، شماره موبايل وي به شماره خاص divert شده و همچنين بدون اطلاع مشترك‌، Call Forwarding انجام گيرد.
گاه شنيده شده افراد سودجو با اعلام اينكه خط مشترك از طرف اپراتور تست مي شود، اقدام به سوء استفاده مي‌كنند. در اين خصوص نيز اعلام مي‌شود تست خطوط مشتركان به هيچ وجه با برقراري تماس با مشترك انجام نمي‌شود. اين تست در صورت نياز، توسط خود سيستم شبكه تلفن همراه انجام مي‌شود.
با توجه به موارد مذكور و لحاظ اينكه عوارض ناشي از سوءاستفاده سودجويان از گوشي‌هاي مشتركان، خارج از كنترل تمامی اپراتورهاي تلفن همراه است، از مشتركان تلفن همراه موكدا درخواست شده است كه مراقب اين گونه سوءاستفاده‌‌هاي سودجويان از گوشي‌‌هاي خود باشند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :