آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 4659
تاریخ انتشار : 13 دی 1390 10:56
تعداد بازدید : 437

رییس سازمان توسعه تجارت ایران:

ضرورت تعیین نرخ ارز براساس حمایت از تولید و صادرات

رییس سازمان توسعه تجارت ایران گفت که به زودی آثار سیاست های اخیر بانک مرکزی در مورد نرخ ارز بر روی تولید ملی و صادرات مورد بررسی کارشناسان این سازمان قرار می گیرد.

شاتا- حمید صافدل با بیان اینکه هرگونه تصمیم‌گیری درباره نرخ ارز باید براساس حمایت از صادرات و تولید ملی شکل گیرد، در خصوص سیاست‌های اخیر بانک مرکزی گفت: با توجه به اهمیت این مهم در اقتصاد کشور اثرات آن بر رشد تولید و صادرات توسط کارشناسان رصد و بررسی‌ها به بانک مرکزی اعلام می‌شود.
وی در پاسخ به پرسشی که سیاست سازمان توسعه در باره نرخ ارز چیست، گفت: هر روشی که موجب رونق  تولید ملی و چابک‌سازی تجارت شود مورد تایید ما بوده و از آن حمایت خواهیم کرد.
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت یکی از این روش‌ها برای محدود کردن واردات کالاهای لوکس، تغییرات تعرفه‌ای دانست و افزود: بنابراین وزارت صنعت، معدن و تجارت با دو سیاست تغییرات تعرفه‌ای و تغییر روش اختصاص ارز در مورد کالاهای غیرضرور، روش ورود آنها را تغییر می‌دهد.وی تصریح کرد: فهرست ۱۸۰ قلم کالای لوکس تهیه و به دستگاه‌های مختلف اعلام شده تا با طی مراحل فرآیندهای کارشناسی و اظهارنظر بخش‌های مختلف متوقف شود.
صافدل توضیح داد: فهرست کالاهای تهیه شده هم اکنون در مجمع عالی واردکنندگان مورد بررسی قرار گرفته تا توافقات لازم در مورد کالاهای لوکس صورت گیرد.
وی افزود: ممکن است بارها کالایی از سوی سازمان توسعه تجارت ایران کارشناسی شده باشد و دستگاه متولی ذی‌ربط، نظر اصلاحی در مورد آن، ارایه دهد یا در مراحل ابلاغ نهایی، تایید نشود. براین اساس تا زمانی که تایید دولت را در ارتباط  با تغییرات تعرفه‌ای نداشته باشیم، از نظر ما تغییری شکل نگرفته است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :