آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 4665
تاریخ انتشار : 13 دی 1390 11:4
تعداد بازدید : 807

سال 2012

گوشی های هوشمند در معرض تهدید هکرها

در آستانه سال نو میلادی محققان پیش بینی کرده اند که سال 2012 هکرها بیشترین تمرکز خود را بر روی گوشی های هوشمند گذاشته اند.

موبنا- در حالی که در گذشته کمتر تلفن‌های همراه برای عملیات هک مورد توجه قرار نمی‌گرفت، محققان پیش‌بینی کرده‌اند که به تازگی و با پیشرفت نرم‌افزاری این گوشی‌ها توجه زیادی را به خود جلب کرده است.
از این رو بسیاری از موسسات فناوری اطلاعات نگرانی خود را درباره نفوذ هکرها به این دستگاه‌ها اعلام کرده‌اند.
نخستین ویروس موبایلی در سال 2004 کشف شد، اما به دلیل کوچک بودن بازار، خیلی گسترش پیدا نکرد، این درحالی است که کم کم با پیشرفت این گوشی‌ها و عرضه نرم‌افزار آندرویید و حمکرانی آن در بازار، ویروس‌های موبایلی هم افزایش یافت.
از سوی دیگر ارایه نرم‌افزارهای ویژه پرداخت توجه هکرها را به خود جلب کرد.
در حالی که نقل و انتقال پول توسط گوشی‌های هوشمند ممکن شده تعداد معدودی از کاربران اقدام به استفاده از نرم‌افزارهای امنیتی در گوشی تلفن همراه خود می‌کنند و تعداد زیادی از آنها به حراست از گوشی هوشمندشان نمی‌پردازند.
گزارش‌ها حاکی است فقط 5 درصد کاربران این گوشی‌ها و تبلت‌های رایانه‌ای نرم‌افزارهای امنیتی بر روی دستگاه خود نصب می‌کنند.
تحقیقات نشان داده که درخواست برای نرم‌افزارهای امنیت موبایلی تا سال 2016 درآمدی برابر 6/3 میلیارد دلار برای شرکت‌های ارایه دهنده این نرم‌افزارها در پی خواهد
 داشت.
اما با توجه به اینکه اطلاعات ذخیره شده بر روی گوشی‌های هوشمند افزایش یافته انتظار می‌رود نفوذپذیری هکرها به گوشی‌های تلفن همراه به بزرگ‌ترین مشکل سال 2012 تبدیل شود.
آسیب‌پذیری فناوری شبکه GSM هم که توسط 80 درصد مردم در بازار جهانی موبایل مورد استفاده قرار می‌گیرد، به نگرانی دیگری در بازار همراه تبدیل شده است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :