آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 4672
تاریخ انتشار : 13 دی 1390 11:18
تعداد بازدید : 419

یک نماینده از سیاست انقباضی بانک‌ها انتقاد کرد

قفل شدن پرداخت تسهیلات پس از اختلاس

نماينده مردم کرمانشاه در مجلس معتقد است، اخيرا بانک ها در پرداخت تسهيلات به کارآفرينان سياست انقباضي در پيش گرفته اند.

ایسنا- جهانبخش اميني اظهار داشت: متاسفانه پس از موضوع اختلاس 3 هزار ميليارد توماني بانکي شاهديم که بانک‌ها در پرداخت تسهيلات انقباضي عمل کرده و با شرايط سخت‌تري نسبت به گذشته تسهيلات در اختيار کارآفرينان قرار مي‌دهند.
عضو كميسيون انرژي مجلس گفت: نبايد کارآفرينان ما در تنگنا باشند و براي تامين سرمايه و اخذ تسهيلات بانکي با موانع بسياري مواجه شوند.
وي با بيان اينکه مهم‌ترين عامل تاثيرگذار در ايجاد اشتغال، سرمايه‌گذاري است، گفت: اين سياست بانک‌ها قطعا بر ايجاد اشتغال در کشور تاثير منفي خواهد گذاشت.
اميني در ادامه با بيان اينکه اگر خواهان رونق گرفتن بخش صنعت کشور هستيم، بايد سرمايه در گردش مورد نياز واحدهاي صنعتي تامين شود، گفت: آنچه موجب مي‌شود صنايع ما رونق گرفته و به سمت تعطيلي نروند، استمرار توليد است و واحدهاي صنعتي براي استمرار توليد به سرمايه در گردش نياز دارند.
اميني عنوان کرد: در تمام دنيا تسهيلات سرمايه در گردش با سهولت به توليدکنندگان پرداخت مي‌شود، اما متاسفانه در کشور ما سرمايه در گردش به سختي و با محدوديت‌هاي بسياري در اختيار صنعتگران
 قرار مي‌گيرد.
اين نماينده مجلس تصريح کرد: بايد بانک‌ها در پرداخت تسهيلات سرمايه در گردش با سهولت بيشتري اقدام کنند، زيرا اگر واحدهاي توليدي از لحاظ تامين سرمايه با مشکل مواجه نباشند مي‌توانند با ظرفيت کامل کار کنند که اين امر سبب ايجاد اشتغال بيشتر نيز خواهد شد.
خود تحریمی بانك‌ها پس از فساد مالی اخیر
همچنین یك كارشناس ارشد مسایل بانكی گفت: نظام بانكی كشور بعد از جریان اخیر بانكی اقدام به خود تحریمی كرده است. تاج محمد قجاوند افزود: پس از فساد اخیر در سیستم بانكی مدیران ارشد،میانی و حتی كارشناسان بانك‌ها نیز شهامت انجام امور را ندارند. وی رسیدگی و پیگیری قوه قضاییه به پرونده فساد بانكی را مناسب ارزیابی كرد و اظهار داشت: در صورتی كه میزان نظارت‌ها در انجام امور بانكی در گذشته افزایش می‌یافت چنین مشكلی گریبانگیر سیستم بانكی نمی‌شد. این كارشناس ارشد مسایل بانكی تصریح كرد: كارشناسان بانك‌ها حتی با وجود مجوز‌های قبلی بانك مركزی برای ارایه تسهیلات به طرح‌ها نیز تمایلی نشان نمی‌دهند.
پس از فساد اخیر در سیستم بانكی مدیران ارشد، میانی و حتی كارشناسان بانك‌ها نیز شهامت انجام امور را ندارند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :