آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 4701
تاریخ انتشار : 14 دی 1390 23:27
تعداد بازدید : 522

تغییر تعرفه تلفن ثابت چه زمانی اجرایی می شود؟

براساس مصوبه شورای رقابت، شرکت مخابرات ایران می تواند از ابتدای دی ماه حداکثر 13 درصد تعرفه تلفن ثابت را افزایش دهد که در این زمینه گویا اختلاف نظرهایی وجود دارد.

فناوران – داوود زارعیان، مدیرکل روابط عمومی شرکت مخابرات ایران در این باره گفت: با توجه به مذاکراتی که با وزیر ارتباطات و رییس سازمان تنظیم مقررات داشته‌ایم هیچ‌گونه مشکلی در این زمینه وجود ندارد.
وی افزود: از آنجا که از سال 83 تاکنون هیچ افزایشی در تعرفه تلفن ثابت اعمال نشده و دنیا نیز به سمت استفاده از فناوری‌های جدید در این حوزه رفته ‌است با تعرفه فعلی نمی‌توانیم خود را با دنیا همگام
 کنیم.
وی گفت: خوشبختانه مجموعه وزارت ارتباطات و مدیران ارشد حوزه ارتباطات نیز به این نکته رسیده‌اند که برای توسعه و به کارگیری فناوری‌های جدید در شبکه مخابرات کشور باید تعرفه فعلی تغییر کند.
مدیرکل روابط عمومی شرکت مخابرات ایران افزود: برهمین اساس با مذاکراتی که داشته‌ایم منتظر تاییدیه وزارت ارتباطات و سازمان تنظیم مقررات در این زمینه هستیم.
زارعیان گفت: پیش‌بینی می‌شود به زودی این موافقت‌نامه تبادل شود.
وی در پاسخ به این سوال که آيا امکانات فنی برای این منظور فراهم شده، افزود: در حال حاضر مخابرات آمادگی کامل برای اجرای این مصوبه را
در تمامی ابعاد دارد.
مخابرات نمی‌تواند تعرفه را افزایش دهد
معاون نظارت و اعمال مقررات سازمان رگولاتوری نیز با رد هرگونه مذاکره در این باره گفت: تاکنون هیچ مذاکره‌ای با مخابرات در این موضوع نداشته‌ایم.
حسن رضوانی افزود: مخابرات نمی‌تواند تعرفه تلفن ثابت را افزایش دهد مگر اینکه کمیسیون تنظیم مقررات این اجازه را برای شرکت مخابرات ایران صادر کند.
وی بیان کرد: سازمان رگولاتوری و کمیسیون تنظیم مقررات بررسی‌های لازم را در این‌باره انجام داده‌اند و نتیجه حاصل شده افزایش نیافتن تعرفه تلفن ثابت است.
وی در پاسخ به این سوال که مخابرات اعلام کرده همین ماه تعرفه افزایش خواهد یافت، گفت: رگولاتوری چنین اجازه‌ای به مخابرات
 نمی‌دهد.
پیش از این شورای رقابت در مصوبه‌ای به مخابرات مجوز داد که از ابتدای دی ماه حداکثر 13 درصد تعرفه تلفن ثابت را افزایش دهد که این تصمیم تا پایان سال 91 دارای اعتبار است.  جمشید پژویان، رییس این شورا نیز در این خصوص گفته بود که مخابرات مي‌تواند از اول دي‌ماه و برابر تعرفه‌اي كه در زمينه تلفن ثابت تصویب شده عمل كند و يا قيمتي كمتر از آن را ارایه كند. وی با بيان اينكه افزايش ناچيزي در قيمت مكالمات اعمال شده است، گفت: سهم هزينه تلفن ثابت در بودجه خانوارها بسيار پايين است و براي خانوارهاي فقير سهم هزينه‌هاي مكالمه با تلفن ثابت 1/1 درصد است و مشتركان با اين افزايش، تغييري احساس نخواهند كرد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :