آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 4706
تاریخ انتشار : 14 دی 1390 23:48
تعداد بازدید : 505

ارایه خدمات تامین اجتماعی در دفاتر پیشخوان دولت

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی گفت: استانداردهای لازم به دفاتر پیشخوان دولت و کارگزاری ها ابلاغ شده تا بتوانند خدمات خود را به سایر سازمان ها هم ارایه دهند و حجم عملیاتی آنان گسترده تر شود.

فناوران- رحمت الله حافظی در دومین همایش سراسری روسای شعب مادر و مسوولان کارگزاری‌های رسمی کشور افزود: در صورت تعطیلی کارگزاری‌ها بسیاری از فعالیت‌های شعب تامین اجتماعی مختل می‌شود و با توجه به اینکه جایگزینی برای کارگزاری‌ها وجود ندارد بنابراین بدون تردید فعالیت آنها باید تداوم پیدا کند.وی گفت: درآمد سازمان تامین اجتماعی در شهریور ماه امسال یکهزار و 498 میلیارد تومان بوده و این درآمد با توجه به فضای اقتصادی کشور معنی‌دار است.
به گفته حافظی، میانگین وصول ماهیانه در شش ماه نخست سال گذشته 980 میلیارد تومان بود در حالی که هزینه ماهیانه سازمان یکهزار و 400 میلیارد تومان بوده است.وی تاکید کرد: ارتقای خدمات بیمه شدگان تنها با تعامل صحیح میان بخش‌های مختلف تامین اجتماعی از جمله شعب و کارگزاری‌ها قابل انجام است.
مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی گفت: براساس سیاست‌های کلان سازمان تامین اجتماعی و اصل 44 قانون اساسی، تامین اجتماعی به عنوان بخشی از نظام در این راستا حرکت کرده و کارشناسان وظیفه سیاستگذاری و نظارت را برعهده دارند و باید به این سمت حرکت کنند.حافظی افزود: تامین اجتماعی باید وظایف نظارتی و حاکمیتی را بر عهده بگیرد و از درگیر شدن در کارهای تصدی گری خودداری کند. وی نبود نیروی انسانی و فضای فیزیکی را از مشکلات تامین اجتماعی عنوان کرد و گفت: سازمان ساز و کاری برای گسترش این چنینی ندارد و باید به سمت روش‌های جایگزینی حرکت کرد.حافظی گفت: استانداردهای مربوطه به دفاتر پیشخوان دولت و کارگزاری‌ها هم ابلاغ شده تا بتوانند خدمات خود را به سایر سازمان‌ها هم ارایه دهند و حجم عملیاتی آنان گسترده‌تر شود.
به گفته وی، گسترش فعالیت کارگزاری‌ها به معنی تهدید موقعیت شغلی همکاران شعب نیست و باید آنان وظایف نظارتی را برعهده بگیرند. حافظی افزود: برخوردهای سلیقه‌ای در شعب ممکن است ناشی از گویا و شفاف نبودن دستورالعمل‌ها باشد و باید این دغدغه را برطرف کرد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :