آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 4712
تاریخ انتشار : 14 دی 1390 23:58
تعداد بازدید : 447

برگزاری 50 نمایشگاه رسانه های دیجیتال در سال آینده

رییس مرکز توسعه فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال در اولین نشست خبری این سازمان از برگزاری 50 نمایشگاه رسانه های دیجیتال در سال آینده خبر داد.

فناوران- به گزارش روابط عمومی این مرکز، در این نشست رییس مرکز توسعه فناوری اطلاعات و رسانه‌های دیجیتال با اشاره به تعداد برگزاری نمایشگاه  رسانه‌های دیجیتال طی سال‌های گذشته گفت: از سال 87 تا کنون 24 نمایشگاه در استان‌های مختلف کشور برگزار شده است که درصددیم این تعداد نمایشگاه‌ها را تا پایان سال آینده به 50 نمایشگاه برسانیم.
دکتر علیزاده با بیان اینکه امیدواریم با سعی و تلاش هرچه بیشتر، بهتر از گذشته بتوانیم  در این حوزه فعالیت کنیم، افزود: از پنج سال گذشته تا کنون مرکز توسعه فناوری اطلاعات و رسانه‌های دیجیتال به تولید محصولات مختلف پرداخته که طی این مدت شاهد خروجی مناسبی نیز در این زمینه هستیم.
وی با اشاره به سیاست‌های گذشته این مرکز گفت: برنامه‌هایی که در دوره  قبل تدوین شده  فراموش  نخواهد شد و با پتانسیل‌های موجود و همچنین نیروی انسانی خوبی که در این مرکز وجود دارد امیدواریم بتوانیم به اهداف والای این سازمان دست پیدا کنیم.
وی خبرنگاران حوزه آی تی را دیده بانان این مرکز دانست و افزود: مرکز توسعه فناوری اطلاعات و رسانه‌های دیجیتال با تعامل هرچه بیشتر با خبرنگاران قصد دارد  با تاثیر بر افکار عمومی  به اهداف و سیاست‌های مناسبی  دست یابد.
دکتر علیزاده ویژگی‌های مرکز توسعه فناوری اطلاعات و رسانه‌های دیجیتال را به  دو بخش  مجزای  فرابخشی و میان بخشی  تقسیم  کرد و گفت: یکی از ویژگی‌های اصلی این کار تعامل با تمامی حوزه‌های مرتبط با این حوزه داست چرا که در صورتی که بتوانیم با تمامی وزارتخانه‌ها و نهادها در تعامل و همکاری باشیم، طبیعتا به پتانسیل بالایی  دست خواهیم یافت و این  موضوع نیز با همکاری خبرنگاران تحقق بیشتری خواهد یافت.
وی در ادامه این نشست با اشاره به تعداد برگزاری نمایشگاه  رسانه‌های دیجیتال طی سال‌های گذشته گفت: از سال 87 تا کنون 24 نمایشگاه در استان‌های مختلف کشور برگزار شده است که درصددیم این تعداد نمایشگاه‌ها را تا پایان سال آینده به 50 نمایشگاه برسانیم. وی همچنین یکی دیگر از اقدامات این مرکز را تسهیل فرآیندهای بخش خصوصی دانست و افزود: این مرکز درصد داست با تمامی نیروی ممکن  به بخش خصوصی کمک کند؛ هرچند که یکی از مشکلات مرکز برای انجام این امر تعدد بالای مراجعه کنندگان به این مرکز است.
علیزاده با اشاره به اهمیت بخش خصوصی گفت:  مرکز قصد دارد که بتواند با کمک بخش خصوصی نرم افزارهای تولید شده را برون سپاری کند.
وی تصریح کرد: یکی از اقدامات مهم انجام شده در این مرکز رسیدگی به ثبت نرم افزارهای تلفن همراه است زیرا این نرم‌افزارها به دلیل عمر کمی که دارند کاربرد خود را در زمان کوتاه از دست می‌دهند.
وی در پایان نشست خود از تمامی خبرنگاران فعال حوزه آی تی خواست تا پیشنهادها و نظرهای‌شان را در مورد رشد و ارتقای کارایی این مرکز
 ارایه دهند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :