آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 4723
تاریخ انتشار : 14 دی 1390 0:16
تعداد بازدید : 1063

برای نخستین بار توسط سامسونگ

تولید انبوه حسگر نوری پیکسل در پنل LCD آغاز شد

شرکت سامسونگ اعلام کرد تولید انبوه پنل های LCD به ابعاد 40 اینچ و با فناوری Optical Sensor in Pixel را آغاز کرده است.

فناوران - این فناوری که حسگرهای نوری بسیار پیشرفته‌ای در آن به کار گرفته شده از نوامبر 2011 به بازار ارایه شده است. اساس کار پنل‌های LCD مجهز به فناوری Optical Sensor in Pixel مبتنی بر شناسایی بازتابش تصویر یک شی بر روی پنل با کمک حسگرهای مادون قرمز جای گرفته در درون دستگاه است، جایی که با حضور این حسگرهای نوری درون هر پیکسل، این پنل‌های جدید از حساسیت لمس بسیار بالایی در مقایسه با دیگر نمونه‌های موجود فعلی برخوردار خواهند بود.
 با این فناوری پیشرفته و نوین، پنل‌های مجهز به Optical Sensor in Pixel در یک لحظه قادر به شناسایی 50 نقطه تماس مختلف در قسمت‌های گوناگون پنل بوده و امکان نمایش تصاویر با وضوح Full HD با زاویه دید بسیار زیاد در آنها فراهم شده است.
 علاوه بر این در پنل‌های جدید مجهز به این فناوری تمامی کارکردهای مرتبط با وسایل جانبی از جمله ماوس، کیبورد، اسکنر و مواردی از این دست به کمک خود پنل و بدون اتصال ابزار جداگانه‌ای قابل دسترسی ‌است. برای نصب این پنل‌های جدید می‌توان از هر دو حالت نصب دیواری و رومیزی بهره گرفت و شیشه مستحکم استفاده شده روی سطح دستگاه نیز تا بیش از 80 کیلوگرم در مقابل وزن مقاوم خواهد بود. از جمله کاربردهای متصور برای این پنل‌های جدید به لطف قابلیت تماس همزمان چندگانه موجود در دستگاه استفاده از آن در ارتباطات دسته‌جمعی با افراد متعدد است که در قیاس با پنل‌های ارتباطی یک‌طرفه فعلی شرایط بسیار ایده‌آلی را ارایه می‌دهد. فناوری حسگر نوری برای هر پیکسل سامسونگ قادر به شناسایی دقیق تصاویر بدون ایجاد تداخل در سیگنال‌های تصویری به نمایش درآمده در پنل است که به این‌ ترتیب در بسیاری از کاربری‌های مرتبط با این موضوع همچون معاملات بورس در تحلیل‌های بازار و برنامه‌های مرتبط با پروژه‌های eDesk برای مدارس یا اتاق‌های کنفرانس تجاری از اهمیت چشمگیری برخوردار خواهد بود.
 LCDهای مجهز به فناوری Optical Sensor in Pixel در حال حاضر روی پنل SUR40 سامسونگ بر پایه فناوری Microsoft Surface ارایه شده است که به فرم table-type در همکاری مشترک سامسونگ و مایکروسافت از ماه گذشته برای پیش سفارش در دسترس علاقه‌مندان قرار دارد. در این رابطه Younghwan Park، معاون ارشد بخش فروش و تیم مارکتینگ بخش تجارت LCD سامسونگ الکترونیکس ضمن اشاره به پنل‌های مجهز به فناوری Optical Sensor in Pixel به‌عنوان راه‌حلی برای رفع محدودیت نقاط تماس در پنل‌های تعاملی حاضر در این کلاس، هدف سامسونگ در ارایه و تولید انبوه LCDهای مجهز به این فناوری را دستیابی به عنوان برترین برند تولید‌کننده‌ پنل‌های تعاملی عنوان کرد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :