آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 47254
تاریخ انتشار : 11 اسفند 1392 10:35
تعداد بازدید : 690

اپراتور سلامت الکترونیکی آغاز به کار کرد

مدیر عامل اپراتور سلامت الکترونیکی برکت گفت: حدود 60 هزار سیم کارت سلامت در سه منطقه کشور توزیع خواهد شد.

ایسنا - سجاد مروجی در هفتمین همایش ارتباطات و فن‌آوری اطلاعات تهران با اعلام این مطلب گفت: با هماهنگی‌هایی که با وزرات بهداشت صورت گرفته قرار بر آن است که اطلاعات مربوط به سلامت افراد در قالب سیم‌کارت‌هایی با نام سیم‌کارت سلامت به آنها ارایه شود که در مرحله اول این اتفاق در سه منطقه کشور رخ خواهد داد.
این کارشناس گفت: در سال 2013 در حوزه سلامت همراه در دنیا حدود 4.5 میلیارد دلار درآمدزایی شده اما پیش‌بینی‌ها حاکی از آن است که این رقم تا سال 2017 به حدود 23 میلیارد دلار خواهد رسید. این درحالی است که ما در ایران اگرچه طرح‌های آزمایشی متعددی داشته‌ایم اما هنوز پروژه‌ای که پیاده سازی و مستقر شده باشد در این زمینه نداریم.
وی در بخش دیگری از صحبت های خود با بیان این‌که سرویس‌های سلامت همراه در سه منطقه جغرافیایی کاربردهای متنوعی را در بر می‌گیرند گفت:‌ در کشورهای در حال توسعه و آفریقا از این سرویس برای ارایه سرویس‌های مربوط سلامت به افراد استفاده می‌شود درحالی که در کشورهای پیشرفته کاربرد این بسته‌ها متفاوت است و از آن‌ها برای ارایه اطلاعات مربوط به سلامت برای افراد سالم کمک گرفته می‌شود.
مروجی در بخش دیگری از صحبت‌های خود با بیان این‌که مجوز اپراتور سلامت الکترونیکی سال گذشته صادر شده گفت: اکنون برای حدود 35 میلیون نفر از افراد کشور پرونده سلامت الکترونیکی صادر شده است.
وی گفت: در این سامانه‌ها از کد ملی بیمار به عنوان شناسه ثبت استفاده شده است.
مروجی در پایان گفت: علاوه بر این مرکز مشاوره سلامت نیز با شماره تماس 0218999 مدتی است راه اندازی شده و خدمات آن به طور رایگان ارایه می‌شود و حدود 140 پزشک در این مرکز به ارایه خدمات مشاوره به افراد می‌پردازند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :