آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 47258
تاریخ انتشار : 11 اسفند 1392 10:39
تعداد بازدید : 834

دبیر شورای عالی فضای مجازی:

استفاده از اینترنت با شبکه ملی اطلاعات تغییر می کند

دبیر شورای عالی فضای مجازی با بیان اینکه با اجرایی شدن شبکه ملی اطلاعات از سال آینده کاربران ایرانی با تغییرات محسوسی در استفاده از شبکه اینترنت روبه رو می شوند گفت: در شبکه ملی اطلاعات برای کاربران، محدودیت سرعت دسترسی وجود ندارد.

خبرگزاری مهر- محمدحسن انتظاری در مورد برنامه‌های سیاستگذاری شورای عالی فضای مجازی در حوزه اینترنت گفت: تمرکز اصلی ما در حوزه اینترنت، روی شبکه ملی اطلاعات است و امیدواریم با راه اندازی این شبکه، کاربران ایرانی شاهد تغییر محسوسی در سرعت دسترسی به سایت‌های اینترنتی باشند.

  ارایه برنامه‌های عملیاتی شبکه ملی تا هفته آینده
وی با بیان تاخیر 2 ساله در راه اندازی پروژه شبکه ملی اطلاعات ادامه داد: خوشبختانه هم اکنون کلیات این شبکه در شورایعالی فضای مجازی به تصویب رسیده و ابلاغ شده است که در این راستا قرار است برنامه‌های عملیاتی شدن این پروژه ظرف هفته آینده از سوی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات ارائه شود.
انتظاری با تاکید براینکه برنامه‌های عملیاتی شدن شبکه ملی اطلاعات مربوط به کاربران خانگی و دستگاهی خواهد بود افزود: در سال 93 با راه اندازی شبکه ملی اطلاعات، ترافیک داخل کشور در داخل جریان پیدا می‌کند و شبکه‌ای یکپارچه اجرایی می‌شود که تاثیرش در سرعت کاربران به وضوح قابل مشاهده است.

  دسترسی به سایت‌های داخلی با سرعت نامحدود
دبیر شورای عالی فضای مجازی با بیان اینکه در شبکه ملی اطلاعات سرعت بالا، دسترسی امن و پایدار به اینترنت دیده شده است گفت: در شبکه ملی محدودیت سرعت دسترسی برای کاربران وجود ندارد و کاربران می‌توانند با سرعت بسیار بالا به سایت‌های داخلی و ترافیک داخلی دسترسی داشته باشند. اما ممکن است در تجهیزات محدودیت‌هایی وجود داشته باشد که نیاز به ایجاد زیرساخت‌های مناسب است. رییس مرکز ملی فضای مجازی با بیان اینکه با آماده شدن زیرساخت شبکه ملی اطلاعات، کاربران می‌توانند سرویس اینترانت داخلی را بسته به نوع سرویس از شرکت‌های ارایه کننده خدمات دریافت کنند گفت: براساس برنامه‌های صورت گرفته بخش عمده‌ای از این شبکه در سال 93 قابل دسترسی خواهد بود.

  سرویس‌های جدید در شبکه ملی اطلاعات
وی تمرکز اصلی شورای عالی فضای مجازی را ایجاد شبکه ملی اطلاعات و ارایه محتوای روی آن برشمرد و گفت: زیرساخت شبکه ملی اطلاعات در اختیار وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات است که انواع و اقسام سرویس‌های ارتباطی بر این بستر قابل ارایه خواهد بود اما شرکت‌های متقاضی ارایه، باید از مرکز ملی فضای مجازی مجوز ارایه سرویس دریافت کنند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :