آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 47259
تاریخ انتشار : 11 اسفند 1392 10:42
تعداد بازدید : 617

اما و اگرهای تماس تصویری

ظاهرا انتظار برای تحقق وعده ها و تغییر در برخی روال ها در حوزه ارتباطات و اینترنت با روی کار آمدن دولت جدید در حال رنگ باختن است.

امیر احدی

موضوع فیلترینگ و توجه به کمیت و کیفیت اینترنت و رفع مشکلات اپراتور سوم تلفن‌همراه یا همان رایتل نیز از جمله وعدههایی است که با گذشت شش ماه هیچ تغییر خاصی به جز چند مصاحبه و موضع‌گیری مطبوعاتی شاهد آن نبوده و در عمل اتفاقی رخ نداد.
قرار بود پرونده تماس تصویری رایتل به شورای عالی فضای مجازی برود و همه خبرها و وعده‌ها حکایت از بسته شدن این پرونده در اسرع وقت داشت. اما در حالیکه زمان زیادی به پایان دوره انحصار رایتل باقی نمانده این اپراتور هنوز در زمانی در گذشته باقی مانده است.
رییس جدید رگولاتوری در پاسخ به خبرنگاران اما به صراحت گفت مشکل حل شده و از ظهر روز گذشته (13 بهمن ماه) قرار بر آن شد که تماس تصویری رایتل از سر گرفته شود!
این که یک مقام مسوول بر اساس کدام خبر و مستند چنین اظهار نظری کرده مشخص نیست، اما آنچه مشخص است اظهارات وی با واقعیت همخوانی نداشته و مکالمات تصویری همچنان برقرار نمی‌باشد.
نکته بسیار بسیار جالب ماجرا زمانی بود که عمیدیان رییس رگولاتوری که خود مسوول مستقیم این پرونده است به ناگهان و همچون گزارش زنده تلویزیونی گفته: "همین حالا به ما خبر رسید که قرار است این سرویس به‌طور کامل ارائه شود، اما لازمه‌ی ارائه آن استفاده از کد‌های خاص تایید شده است!"
این که خبر مورد ادعای رگولاتور چگونه در حین مصاحبه و از طریق چه فرد و مستندی به دست وی رسیده‌ خود نکته‌ای جالب است. اما مگر به قول ایشان همه چیز حل نشده، پس حالا که زمان به سرعت برای رایتل رو به پایان است، چرا هیچ اتفاقی رخ نداده است.
ای کاش مسوولان این پرونده یک بار با صراحت تمام هر آنچه مربوط به مکالمات تصویری است را اعلام می‌کردند تا تکلیف رسانه‌ها، اپراتور و مشترکان بالفعل و بالقوه آن نیز روشن می‌شد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :