fanavaran
آخرین اخبار
   
  کد خبر : 4726
  تاریخ انتشار : 14 دی 1390 0:21
  تعداد بازدید : 482

  انتقاد شدید رییس اتاق بازرگانی و صنایع و معادن تهران:

  شورای پول و اعتبار نسبت به خسارت بازار ارز پاسخگو باشد

  رییس اتاق بازرگانی و صنایع و معادن تهران با انتقاد شدید از عملکرد بانک مرکزی و شورای پول و اعتبار در مورد نوسانات نرخ ارز گفت: شورای پول و اعتبار باید در قبال خسارت تاریخی نوسانات نرخ ارز پاسخگو باشد.

  مهر- یحیی آل اسحاق روز گذشته در جلسه هیات نمایندگان اتاق بازرگانی و صنایع و معادن تهران گفت: شورای پول و اعتبار و بانک مرکزی باید در مورد مدیریت بازار ارز دست از تردید بردارند و با فوریت برای کاهش التهابات ارزی تصمیم‌گیری کنند.
  رییس اتاق بازرگانی و صنایع و معادن تهران افزود: فعالان اقتصادی به شدت نگران تداوم قیمت ارز هستند چرا که نرخ ارز در تمام ارکان اقتصاد کشور نقش کلیدی داشته و ملتهب نگه داشتن فضای تبادلات ارزی و عدم قاطعیت در اتخاذ یک تصمیم خسارات فراوانی را به همراه دارد.
  وی تصریح کرد: شرایط فعلی بازار ارز به نفع سرمایه‌گذاران اقتصادی و تولیدکنندگان و حتی فروشندگان و خریداران نیست و اصناف خرده فروش نیز از التهابات ارزی متاثر شده‌اند.
  آل اسحاق گفت: مسوولان باید در اولین فرصت از فضای ارزی کشور ابهام‌زدایی کنند و شرایط امروز اقتصادی کشور که به خودی خود التهابات زیادی دارد را به نحوی مدیریت کنند که نرخ ارز بر التهابات آن نیفزاید.
  وی ادامه داد: شورای پول و اعتبار درباره مسایل اخیر در بازار ارز مسوول است و باید پاسخگوی این خسارت تاریخی باشد.
  رییس اتاق بازرگانی و صنایع و معادن تهران ادامه داد: عدم قاطعیت و تردید در تصمیم‌گیری از سوی شورای پول و اعتبار خسارات فراوانی را برای اقتصاد ایران به همراه دارد و طبیعی است که هر تصمیمی در بازار ارز ایران تبعات خود را دارد اما خسارت تصمیم نگرفتن به مراتب بیشتر است.
  آل اسحاق ادامه داد: شورای  پول و اعتبار قانونا ابزار لازم را برای اعمال نظر در فضای ارزی کشور را دارد و باید از این ابزار استفاده کند.
  وی به ارایه گزارشی پژوهشی از سوی اتاق تهران خبر داد و گفت: این گزارش که ماه قبل جمع‌بندی شد شرایط ارزی فعلی کشور را پیش‌بینی کرده بود.


  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :