fanavaran
آخرین اخبار
   
  کد خبر : 47261
  تاریخ انتشار : 11 اسفند 1392 10:45
  تعداد بازدید : 517

  حجم ICT از کل درآمد غیرنفتی 1.2 میلیارد دلار در پایان سال 90

  ۸ میلیون تلفن هوشمند در ایران وجود دارد و بازار ایران پتانسیل خوبی برای تولید محتوا و کاربردهای ICT است.

  فناوران- رضا رشیدی در هفتمین همایش ارتباطات و فن‌آوری اطلاعات در مقاله‌ای با عنوان ابزارهای هوشمند، اشتغال و توسعه کارآفر ینی اظهارداشت: در آخرین رده بندی جهانی به ترتیب شرکت اپل، یک شرکت نفتی و مایکروسافت بیشترین درآمد را در جهان داشته‌اند.
  این کارشناس ICT افزود: همچنین از میان 30 شرکت پردرآمد آمریکا 11 شرکت در حوزه ICT فعال هستند.  وی ادامه داد: بر این اساس میزان سهم ICT در تولید ناخالص ملی شرکت‌ها از 2 تا 12 درصد متفاوت است.
  رشیدی درباره جایگاه ایران در جهان و منطقه در وضعیت ICT گفت: براساس شاخص IDI (یکی از شاخص‌های اتحادیه جهانی مخابرات) ایران از نظر وضعیت ICT در جهان در رتبه 100 قرار دارد. همچنین جایگاه ایران از این منظر در خاورمیانه رتبه دهم است. وی ادامه داد: همچنین بر اساس IDI وضعیت دولت الکترونیکی در ایران در مقایسه با جهان در رتبه 100 قرار دارد.
  وی با بیان اینکه از سال 1382 تا 1390 وضعیت ICT و دولت الکترونیکی در ایران رشد داشته، گفت: حجم ICT از کل درآمد غیرنفتی از 100 میلیون دلار در سال 82 به 1.2 میلیارد دلار در انتهای سال 90 رسیده که معادل 25 صدم درصد از کل درآمدهای غیر نفتی است اما در مجموع رقم ناچیزی است.


  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :