آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 47265
تاریخ انتشار : 11 اسفند 1392 10:49
تعداد بازدید : 681

شرایط رگولاتوری برای اعطای مجوز نسل های بالاتر به اپراتورها

معاون بررسی های فنی و صدور پروانه رگولاتوری اعلام کرد یکی از شرایط واگذاری نسل های بالاتر تلفن همراه به اپراتورهای موجود، عمل به تعهدات پروانه به صورت کامل است.

فناوران- صادق عباسی شاهکوه با بیان اینکه تعهدات پوششی، مالی و کیفیتی از جمله تعهدات مربوط به پروانه است گفت: یکی از شرایط الزامی برای ارتقای اپراتورها به نسل‌های بالاتر، اجرای رومینگ ملی است که در حال حاضر پیش‌نویس اصلاحی آن در دستور کار کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات قرار دارد.
وی افزود: اجرای قابلیت ترابردپذیری شماره‌ها (Number Portability) نیز یکی دیگر از الزاماتی است که باعث انعطاف‌پذیری کاربران در شبکه‌های تلفن‌همراه خواهد بود.معاون بررسی‌های فنی و صدور پروانه رگولاتوری اظهار کرد: از آنجایی که در شرایط جدید قرار است اپراتورهای مجازی هم در بازار تلفن‌همراه وارد شوند، بنابراین اپراتورهای موجود باید شرایطی را برای تحقق این هدف آماده کنند.
وی با اشاره به اینکه برای تطبیق با وضعیت جدید، شرایط استفاده از فناوری WiFi نیز مورد بازنگری قرار می‌گیرد، گفت: با توجه به تاثیراتی که اعطای مجوز ارتقای اپراتورهای تلفن‌همراه بر سایر اپراتورهای ارائه‌کننده سرویس خواهد داشت سعی می‌کنیم با اصلاحاتی که در پروانه‌ها صورت می‌گیرد بهترین شرایط را برای فعالیت همه اپراتورها فراهم کنیم.
عباسی شاهکوه درباره ورود اپراتور جدید تلفن‌همراه به کشور عنوان کرد: در حال حاضر در قالب یک پروژه تحقیقاتی با همکاری پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات، در حال مطالعه این موضوع هستیم که آیا براساس کشش بازار و وضعیت کشور، امکان اعطای پروانه به اپراتور دیگری وجود دارد که درصورت مثبت بودن نتایج آن تا پایان سال 93 به اپراتور دیگری در حوزه تلفن‌همراه پروانه اعطا می‌شود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :